×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Strumień pieniędzy dla gminy Lubin na inwestycje

Nowy rok gmina Lubin rozpoczyna z finansowym przytupem. Lokalny samorząd pozyskał blisko 8,5 mln złotych z zewnętrznych źródeł, głównie – unijnych i rządowych funduszy. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie zaplanowanych przez gminę inwestycji. To choćby rozbudowa szkoły w Raszówce, przebudowa stacji uzdatniania wody w Siedlcach, czy remonty kilku dróg gminnych.

Władze gminy przyznają, że to znaczący zastrzyk do budżetu. Pozyskane środki w znaczny sposób – w czasach pandemii – pozwoli utrzymać tempo zaplanowanych inwestycji. A tych jest całkiem sporo.

– Pozyskaliśmy bardzo dużo pieniędzy, których nie przewidywał gminny budżet. Dzięki temu realizujemy znacznie więcej inwestycji, niż wcześniej zakładaliśmy. Życzyłbym sobie i mieszkańcom gminy Lubin, żeby w kolejnych miesiącach ten poziom został utrzymany. Od kilku lat inwestujemy ogromne środki w rozwój gminnej infrastruktury, dofinansowujemy także inwestycje powiatu na naszym terenie – zauważa wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan.

Unijne i rządowe wsparie pozwoli zrealizować takie zadania, jak choćby rozbudowa szkoły podstawowej w Raszówce, budowa drogi wewnętrznej i parkingów w Szklarach Górnych, przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Siedlcach oraz remonty dróg: Gorzelin – Raszówka, Miroszowice – Kłopotów, Chróstnik – Osiek.

 
wg styczen 2021.indd

Wybrane dla Ciebie

Budżet gminy Rudna przyjęty. Prawie 40 milionów na inwestycje

Radni gminy Rudna przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu. Zgodnie z planem w 2023 roku na inwestycje gmina przeznaczy blisko 40 milionów złotych. Ponad jedna trzecia środków na ten cel pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Bezpłatne konsultacje w zakresie środków unijnych

Władze gminy Rudna zapraszają zainteresowanych mieszkańców na bezpłatne konsultacje w zakresie warunków i zasad ubiegania się o dotacje w ramach funduszy unijnych. Dyżur w siedzibie Urzędu Gminy zaplanowano 24 listopada.

Rusza głosowanie na projekty Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego

Dziś ruszyło głosowanie w siódmej już edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta i miejscowości sołeckich mogą oddać swój głos na 21 zakwalifikowanych projektów. Głosować można tylko stacjonarnie, do 19 września. W tym roku nie ma opcji głosowania Internetowego. 

Kasę z Polskiego Ładu zainwestują w cyfryzację i nową ścieżkę rowerową

Blisko 10,8 mln zł trafi do budżetu gminy Rudna z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Z przyznanych środków z Polskiego Ładu, lokalne władze wybudują ścieżkę rowerową z Koźlic do Rudnej. Pozostałą część pozyskanej promesy, samorząd wyda na wdrożenie inteligentnego systemu segregacji odpadów komunalnych oraz na cyfryzację usług publicznych.

Ofensywa inwestycyjna gminy Rudna. Drogi, świetlice, remizy i szkoły

Ponad 30 milionów złotych w tym roku z własnego budżetu, władze Rudnej zamierzają przeznaczyć na inwestycje. Gmina będzie kontynuowała rozpoczęte już w ubiegłym roku zadania, ale na liście czekają już kolejne – z myślą o potrzebach mieszkańców wsi sołeckich.

Polkowice mają budżet. Rozważny i odpowiedzialny na trudne czasy

Większością głosów radni gminy Polkowice przyjęli przyszłoroczny budżet. Dochody mają wynieść 304 miliony, natomiast wydatki pochłoną około 320 milionów złotych. – To budżet rozważny i odpowiedzialny, pozwalający w trudnych czasach utrzymać dalszy rozwój inwestycyjny i społeczny naszej gminy – ocenia burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. 

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.