×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Studia podyplomowe z zarządzania w sporcie na polkowickiej UJW

Wciąż trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów, które oferuje Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Wyższa szkoła ogłosiła też nabór na nowe studia podyplomowe „Zarządzanie w sporcie”. Są one dedykowane przede wszystkim tym, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Nowe studia podyplomowe zostały uruchomione kilka miesięcy temu, ale przypominamy jeszcze o tym dzisiaj, bo nabór powoli dobiega końca. Uczelnia zaprasza więc w swoje podwoje wszystkich, którzy jeszcze się wahają, jeszcze się nie zdecydowali. Studia podyplomowe: „Zarządzanie w sporcie” to nowa oferta Uczelni Jana Wyżykowskiego.

W tym celu szkoła podpisała umowę z piłkarskim KGHM Zagłębiem Lubin. Dwukrotny mistrz Polski dysponuje nie tylko doskonałą kadrą pracowników, ale także oferuje świetną bazę sportową. Naturalne wydało się więc, że umowa tych dwóch podmiotów w organizacji i prowadzeniu studiów podyplomowych, będzie nieunikniona.

-Naszym celem jest wzmocnienie kompetencji osób związanych ze sportem z naszego regionu. Uważamy, że im silniejsze i im sprawniej zarządzane będą większe i mniejsze kluby, tym silniejsze będzie całe Zagłębie Lubin. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie owocowała podniesieniem poziomu sportu zarówno w Zagłębiu Miedziowym, jak i na Dolnym Śląsku – mówił prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Oferta UJW adresowana jest zarówno dla pracowników klubów sportowych, jak i osób, którzy działają w sporcie lub chcą swoją zawodową przyszłość związać z działalnością administracyjną w sporcie.

-Mam przyjemność kierować regionalną uczelnią, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców. Niedawno podpisaliśmy umowę ramową z całą grupą KGHM, ale cieszę się, że ściśle będziemy współpracować z klubem o tak dużych tradycjach w regionie miedziowym – nie krył satysfakcji dr Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Patronat nad utworzeniem nowego kierunku objął Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Zapraszamy więc na stronę Uczelni po więcej szczegółów dotyczących prowadzenia danych studiów.

 
nowe014-11-768x432
zarzadzanie

Wybrane dla Ciebie

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Długoletni asystent trenerów I zespołu KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Karmelita, żegna się z miedziowym klubem. O decyzji poinformowały władze Zagłębia na stronie Internetowej. Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008r.

Kick to Africa – podaruj dzieciakom piłkę z własnym autografem!

Przez cały czas trwa charytatywna akcja organizowana wspólnie przez piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków” oraz firmę R-Gol. W klubowym sklepie Zagłębia w Cuprum Arenie czekają na was piłki, które można ufundować biednym dzieciakom z Afryki. Zbliżają się Mikołajki, więc chyba nie musimy Was namawiać do czynienia dobra i sprawienia komuś ogromnej radości.

Zawodnicy Zagłębia będą trenować u siebie, potem lecą do Turcji

Do 11 grudnia piłkarze KGHM Zagłębia Lubin będą przebywać na urlopach. Dzień później wrócą do klubu i rozpoczną przygotowania do wiosny. Sztab szkoleniowy zaplanował dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Lider z Częstochowy zrobił swoje. Szósta porażka z rzędu Zagłębia

Jeśli nie strzela Lopez, Gutkovskis lub Piasecki, to równie dobrze „czarną robotę” mogą za nich wykonać inni. W ostatnim meczu w tym roku, KGHM Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość głównego kandydata do zdobycia mistrza Polski. Raków Częstochowa wygrał w Lubinie 2:1 po golach Sorescu i Svarnasa.

Odwołanie trenera Stokowca – jest komentarz prezesa Zagłębia

Najważniejszą informacją sportową dnia w naszym regionie jest odwołanie ze stanowiska trenera KGHM Zagłębia Lubin, Piotra Stokowca. O tym, jakie były powody tej decyzji wszyscy wiemy, natomiast specjalne słowa do kibiców skierował prezes klubu, Michał Kielan.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.