×
*** Dziś mija 66. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi *** Fundacja KGHM Polska Miedź rozpoczyna jubileuszowy rok obchodów 20-lecia swojej działalności ***

Studniówka II LO w Lubinie (ZOBACZCIE ZDJĘCIA)

To był niesamowity wieczór dla tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. W ekskluzywnej Miedzianej Perle, bawiło się ponad 250 osób z pięciu klas maturalnych. Oczywiście, bal studniówkowy rozpoczął się uroczystym polonezem. A potem była już tylko sama zabawa do białego rana.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia!

 

Wybrane dla Ciebie

Wspólny polonez w rynku uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach

Tradycji stało się zadość. Na płycie polkowickiego rynku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy zatańczyli poloneza. Uczniom towarzyszyli burmistrz Łukasz Puźniecki, wicestarosta Jan Wojtowicz i dyrektorka szkoły, Jolanta Rubiś – Kulczycka.

Sport

Decyzja Komisji Ligi. Kibice sterroryzowali piłkarzy, ukarano klub

Nie milkną echa głośnego incydentu, do którego doszło po meczu Miedzi Legnica z Piastem Gliwice. Komisja Ligi Ekstraklasy S.A nałożyła na legnicki klub 10 tysięcy złotych kary za zachowanie kibiców, którzy po przegranym spotkaniu wtargnęli do szatni zawodników.

Na sygnale

Ukradł buty w sklepie. Okazało się, że jest poszukiwany

Legniccy policjanci zatrzymali 28-letniego legniczanina, który ukradł w jednym ze sklepów buty. Mężczyzna szybko trafił za kratki, ale wtedy okazało się, e na swoim koncie ma jeszcze inny wyrok, przed którym się ukrywał. W sumie w więzieniu spędzi ponad rok.

Rozmaitości

Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało – przegląd zespołów ludowych

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza zespoły folklorystyczne i ludowe do udziału w jubileuszowym XXX Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych – Jaczów 2023. Przegląd: „Hej wesele! Tańcowało, grało i śpiewało” – podobnie, jak w roku ubiegłym – odbędzie się w dwóch formułach: konkursu i występów na żywo.