×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Stypendia wójta gminy Rudna dla najzdolniejszych uczniów i studentów

Władze gminy Rudna po raz kolejny przyznały jednorazowe stypendia naukowe najzdolniejszym swoim uczniom. Z wyróżnionymi młodymi osobami spotkał się wójt gminy, Adrian Wołkowski. Wszyscy nagrodzeni stypendyści osiągnęli średnią ocen na poziomie co najmniej 4,5.

Stypendia zostały przyznane najzdolniejszym uczniom już po raz kolejny.

– Niektórych widzę tutaj już po raz kolejny, co dowodzi, że wysokie oceny są wynikiem konsekwentnej, systematycznej pracy. Przyznane stypendia to wyraz uznania, ale i wsparcia w realizacji ambitnych celów. Gratuluję tak znakomitych wyników w nauce! – powiedział Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna podczas spotkania ze studentami.

Najwyższą średnią ocen 5,18 uzyskała Paulina Smalec z Koźlic, która w tym roku kończy studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz.

– Ten zawód daje ogromne możliwości twórcze. Można swobodnie łączyć wiedzę i umiejętności z różnych obszarów sztuk pięknych, aby stworzyć za każdym razem wyjątkowe wnętrze – powiedziała wyróżniona studentka.

Jednorazowe stypendia przyznawane są na podstawie uchwały Rady Gminy. Od września br. kryteria są korzystniejsze, ponieważ stypendium może otrzymać osoba, która uzyska średnią ocen na poziomie co najmniej 4,5. Wcześniej studentów zaocznych, poza odpowiednią średnią, obowiązywało jeszcze kryterium dochodowe.

Łącznie z budżetu gminy Rudna na tegoroczne stypendia wydatkowano nieco ponad 74 tys. zł.

 
styp1
styp2
styp4

Wybrane dla Ciebie

Zderzenie volkswagena z fordem na drodze Lubin – Rudna

Wczoraj wieczorem doszło do zdarzenia drogowego na trasie Lubin – Rudna. Na wysokości zjazdu w kierunku Składowic zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i volkswagen. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

Budżet gminy Rudna przyjęty. Prawie 40 milionów na inwestycje

Radni gminy Rudna przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu. Zgodnie z planem w 2023 roku na inwestycje gmina przeznaczy blisko 40 milionów złotych. Ponad jedna trzecia środków na ten cel pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Rodzina apeluje o pomoc w zbiórce pieniędzy dla 27-latka z Rudnej

Do naszej redakcji zgłosiła się siostra Artura Matijczaka z Rudnej, który uległ wypadkowi motocyklowemu. Dziewczyna apeluje o pomoc w zbiórce środków na półroczny turnus rehabilitacyjny dla brata. Potrzebne jest jeszcze ponad 150 tys. złotych.

Najlepsi studenci z gminy otrzymali od burmistrza stypendia

Władze gminy Polkowice wyróżniły najlepszych studentów nagrodami finansowymi. Wśród wyróżnionych stypendystów są przedstawiciele wielu kierunków i specjalizacji, zarówno technicznych, jak i humanistycznych.