×
W pożarze domu wielorodzinnego w Kaźmierzowie zginął 64-letni mężczyzna a 9 innych osób zostało rannych *** W niedzielę w wielu miejscach naszego regionu odbędą się imprezy z okazji 34. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sukces uczniów z Chocianowa w prestiżowym konkursie innowacji

Uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie odnieśli kolejny spektakularny sukces. Trójka z nich – Wojtek Gołdyn, Dawid Kasperski i Iga Godzieba – awansowała do ścisłego finału konkursu „Innowacje Młodych – moc w działaniu” o nagrodę marszałka województwa dolnośląskiego, pokonując ponad stu uczestników z całego regionu.

Gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie powiatu polkowickiego przekazali młodzieży starosta Kamil Ciupak i wicestarosta Jan Wojtowicz.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i miał na celu promowanie innowacyjności, kreatywności oraz aktywności młodych ludzi. Uczestnicy prezentowali swoje pomysły, które wspierają rozwój osobisty i regionalny.

W finale każdy z reprezentantów Chocianowa zaprezentował się przed komisją konkursową i publicznością. Wojtek Gołdyn przedstawił autonomiczny pojazd, potrafiący tworzyć mapę pomieszczenia i optymalizować trasę przejazdu. Dawid Kasperski opowiedział o swojej przygodzie z robotyką i budowie maszyn z klocków LEGO, które prezentuje na zawodach i podczas warsztatów. Iga Godzieba zaprezentowała inspirującą historię swojej przemiany – od osoby niepewnej siebie do aktywnej wolontariuszki wspierającej innych.

Szczególne uznanie jury zdobyli Wojtek i Dawid, którzy ex aequo zajęli pierwsze miejsce, otrzymując po 2000 zł nagrody.

– To konkurs, który potwierdza, że Zespół Szkół w Chocianowie to prawdziwa kuźnia talentów. To efekt Waszej pasji, determinacji oraz pracy naszych wspaniałych nauczycieli i nowoczesnego zaplecza edukacyjnego – podkreślił starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a realizowała go Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna. Serdecznie gratulujemy i życzymy młodzieży dalszych sukcesów.

 
1(4)
2(2)
4

Wybrane dla Ciebie

Dzień otwarty Centrum Leczenia Otyłości i Żywienia CDT Medicus

W sobotę, 24 stycznia 2026 roku, w Patio Specjalistycznego Centrum Medycznego CDT Medicus przy ul. Leśnej 8 w Lubin odbył się Pierwszy Dzień Otwarty Centrum Leczenia Otyłości i Żywienia Dzieci, zorganizowany pod hasłem „Otyłość to choroba. Wiedza to pierwszy krok do leczenia”.

Twierdza „Lubin” czeka na inaugurację rundy wiosennej

Po zimowej przerwie piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wracają do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie. W piątek, 31 stycznia o godzinie 18., Miedziowi zainaugurują rundę wiosenną domowym spotkaniem z GKS-em Katowice. Pierwszy mecz ligowy w nowej części sezonu rozegrany zostanie na KGHM Zagłębie Arenie – twierdzy „Lubin”. 

Unikatowe sztabki z Huty Miedzi Głogów na aukcjach WOŚP!

Z okazji 65-lecia KGHM Polska Miedź S.A. w Hucie Miedzi Głogów powstały wyjątkowe, kolekcjonerskie sztabki z miedzi, które stanowią symbol wieloletniej tradycji spółki i jej przemysłowego dziedzictwa. Unikatowe pamiątki zostały przekazane na licytacje w ramach 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już jutro 34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jesteście gotowi na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach? Sztab WOŚP Polkowice zapewnia, że będzie się działo. Przypominamy, że w tym roku zbieramy na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.

Maluchy z gminnego przedszkola wystąpiły przed babciami i dziadkami

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień, również dla najmłodszych. Przedszkolaki z Gminy Lubin przygotowały dla swoich babć i dziadków uroczysty występ, który na długo pozostanie w pamięci najbliższych. Maluchy z Przedszkola im. Jana Pawła II wraz z jego oddziałem dały z siebie naprawdę wszystko!

Historia i teraźniejszość zagłębia miedziowego w obiektywie załogi

W 2026 roku KGHM Polska Miedź S.A. obchodzi 65-lecie swojej działalności. Jednym z wydarzeń towarzyszących jubileuszowi jest konkurs fotograficzny skierowany do pracowników Grupy Kapitałowej KGHM, którego efektem są wyjątkowe kadry przedstawiające miejsca nierozerwalnie związane z historią i teraźniejszością Zagłębia Miedziowego.

Sport

Twierdza „Lubin” czeka na inaugurację rundy wiosennej

Po zimowej przerwie piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wracają do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie. W piątek, 31 stycznia o godzinie 18., Miedziowi zainaugurują rundę wiosenną domowym spotkaniem z GKS-em Katowice. Pierwszy mecz ligowy w nowej części sezonu rozegrany zostanie na KGHM Zagłębie Arenie – twierdzy „Lubin”. 

Rozmaitości

Twierdza „Lubin” czeka na inaugurację rundy wiosennej

Po zimowej przerwie piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wracają do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie. W piątek, 31 stycznia o godzinie 18., Miedziowi zainaugurują rundę wiosenną domowym spotkaniem z GKS-em Katowice. Pierwszy mecz ligowy w nowej części sezonu rozegrany zostanie na KGHM Zagłębie Arenie – twierdzy „Lubin”.