×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Światowy Dzień Sybiraka i rocznica zbrojnej agresji ZSRR na Polskę

Dziś przypada 84. rocznica zbrojnej agresji ZSRR na Polskę Dziś także obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Uroczystości rocznicowe odbyły się pod Krzyżem Sybiru na lubińskim starym cmentarzu. Organizatorem wydarzenia był powiat lubiński. 

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ofiar w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie delegacje udały się na stary cmentarz, by oddać hołd pod Krzyżem Sybiru. Wieńce składali przedstawiciele władz powiatu, miasta, gminy Lubin, Powiatowej Rady Kombatantów, członkowie Rodziny Katyńskiej.

W imieniu ministra Krzysztofa Kubowa – kwiaty złożyła dyrektor biura poselskiego Patrycja Rozmus. Hołd oddali również Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa dolnośląskiego, działacze Stowarzyszenia Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego, członkowie stowarzyszenia i klubu Lubin 2006, młodzież.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.