×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Świetlica wiejska w Naroczycach jak nowa. Będzie służyć mieszkańcom

Świetlica wiejska w Naroczycach jest już gotowa do użytku. Obiekt przeszedł generalny remont. Inwestycja pochłonęła prawie pół miliona złotych i od dzisiaj już służy lokalnej społeczności.

Budynek jeszcze pachnie nowością. Wnętrze przeszło istną metamorfozę. W ramach gruntownego remontu odnowiono ściany, wyremontowano całą kuchnię i sanitariaty. Scena zyskała nową posadzkę, w głębi zamontowano efektowne betonowe płyty. Całość dopełnia nowa stolarka drzwiowa. To czego nie widać, to wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna oraz wentylacja.

-W ramach remontu zakupiliśmy również dodatkowe nagłośnienie i oświetlenie sceniczne oraz nowe stoły i krzesła. Jestem przekonana, że sprzęty te długo posłużą podczas wielu imprez – mówi Katarzyna Miklas, dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 480 tys. zł, z czego 190 tys. złotych dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To nie koniec podobnych inwestycji. Już wkrótce z nowej świetlicy cieszyć się będą mieszkańcy Juszowic. Generalny remont czeka także placówkę w Ciechłowicach.

 

Wybrane dla Ciebie

Świetlica wiejska w Naroczycach jak nowa

Mieszkańcy Naroczyc w gminie Rudna mogą cieszyć się z nowej świetlicy wiejskiej. Cały obiekt został kompleksowo wyremontowany. Inwestycja pochłonęła ponad 370 tysięcy złotych, z czego 190 tysięcy pochodziło z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wkrótce ruszy budowa nowego przyłącza wodociągowego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej łączącej infrastrukturę wodociągową w Górznie z siecią w Naroczycach w gminie Rudna. Umowę na wykonanie inwestycji już podpisał wójt Adrian Wołkowski.

W Juszowicach powstaje nowa świetlica wiejska

W Juszowicach w gminie Rudna trwa budowa nowej świetlicy wiejskiej. Obiekt powstaje w sąsiedztwie placu zabaw, a cała inwestycja dofinansowana jest z puli środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ruszył remont świetlicy wiejskiej w Naroczycach

Wkrótce rozpocznie się kompleksowy remont świetlicy wiejskiej w Naroczycach w gminie Rudna. W ramach inwestycji wymieniona zostanie podłoga, stolarka okienka oraz cała instalacja wodno – kanalizacyjna oraz elektryczna. Na remont obiektu, gmina Rudna pozyskała 190 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Świetlica wiejska w Gogołowicach doposażona

Świetlica wiejska w Gogołowicach w gminie Lubin została doposażona w nowy sprzęt. Do obiektu trafiły m.in. urządzenia i meble kuchenne, sprzęt nagłośnieniowy, projektor z ekranem, nowoczesny sprzęt AGD i wiele innych.

Gmina Rudna pomoże powiatowi w remontach dróg

Znajdujące się na terenie gminy Rudna, niektóre drogi powiatowe są w fatalnym stanie. Dlatego władze Rudnej chcą partycypować w kosztach napraw i modernizacji zniszczonych odcinków dróg. Dzięki porozumieniu z powiatem, w ten sposób uda się wyremontować fragment jezdni od Olszan do Naroczyc.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.