×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Święto Drzewa w Polkowicach. Dbajmy o nasze naturalne środowisko!

Przez dwa dni w polkowickim rynku zrobi się zielono i ekologicznie. Wszystko za sprawą rozpoczętego dzisiaj Polkowickiego Dnia Drzewa. Na wszystkich chętnych czekają warsztaty, kiermasze, konkursy i pszczela pasieka.

Polkowicki Dzień Drzewa rozpoczął się od kolorowego pochodu wokół ratusza przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Wszyscy ubrani na zielono, wielu przebrało się za drzewa, kwiaty czy inne rośliny.

-Jeśli nie będziemy dbać o ochronę naturalnego środowiska, to świat będzie smutny. Gdybyśmy nie dbali o to, nie będziemy mieć czym oddychać. Musimy segregować odpady, nie wyrzucać śmieci w lesie. Musimy dbać o naturę i nie zatruwać naszej planety – opowiadali najmłodsi.

W rynku czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji związanych z ochroną środowiska. Przedstawiciele leśnictwa Chocianów wyjaśniali budowę drzewa, były pokazy dźwięków różnych ptaków. Pszczelarze z domowej pasieki w Przemkowie uczyli, jak zbudować ule tłumacząc, dlaczego pszczoły są najbardziej pożytecznymi owadami na świecie.

Demonstrowana była także specjalna niszczarka do butelek typu PET napędzana siłą EnergoRoweru. Po południu zaplanowano kolejne zajęcia, w których udział mogą wziąć całe rodziny. Będą warsztaty, konkursy i wiele innych niespodzianek.

-Święto Drzewa to moment przypomnienia, jak ważne jest dla nas wszystkich drzewo, las, przyroda, które są nieodzownym elementem naszego krajobrazu i otoczenia. Jak ważne, jest dla nas miejsce, w którym możemy oddychać świeżym powietrzem, nabrać sił. Święto Drzewa to również czas na edukację i popularyzację ochrony naturalnego środowiska. Stąd obecność tutaj w rynku najmłodszych mieszkańców miasta i gminy, by już od najmłodszych lat nabrać nawyki dbania o naturalne środowisko – powiedziała nam Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

Jutro kolejny dzień związany ze Świętem Drzewa. Mieszkańców gminy i okolic zapraszamy skwer przy PGM, gdzie tworzony będzie ogród deszczowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Plenerowy pokaz poloneza w polkowickim rynku. To już taka tradycja

Już jutro, w środę, 1 lutego, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego na plenerowy pokaz studniówkowego poloneza. Taniec wykonają tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy, a towarzyszyć im będą przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni. 

W Polkowicach widać i czuć świąteczny klimat. Choinka już świeci

Mikołajki to czas inauguracji świątecznych iluminacji. Nie inaczej było w Polkowicach, gdzie kilkunastometrowa choinka rozbłysnęła setkami lampek wprowadzając mieszkańców w świąteczny klimat.

Impreza Mikołajkowa w polkowickim rynku. Rozświetlą choinkę

Choć aura za oknem na razie nie zachęca do wyjścia na zewnątrz, ale z pewnością warto pojawić się dzisiaj po południu na polkowickim rynku. Punktualnie o godzinie 17. burmistrz Łukasz Puźniecki wciśnie magiczny przycisk i świąteczna choinka rozbłyśnie setkami lampek.

Zapraszamy na uroczystości Barbórkowe do Polkowic

Mieszkańcom gminy Polkowice przypominamy o obchodach Barbórkowych, które zostaną zorganizowane przez lokalne władze. Na uroczystości związane z górniczym świętem zapraszamy do rynku w Polkowicach. W niedzielę, 4 grudnia, będzie uroczyście, ale też muzykalnie, bo obchody Barbórkowe uświetni koncert zespołu ENEJ.

Z okazji Barbórki dla górników Polskiej Miedzi wystąpi Enej

Już za trzy tygodnie świętować będziemy Barbórkę. To najważniejsze w ciągu roku górnicze święto załogi KGHM. Na obchody Barbórkowe zapraszają m.in. władze Polkowic, które przygotowały dla swoich mieszkańców sporo atrakcji i niespodzianek związanych z górniczym świętem.

Mieszkańcy gminy Rudna świętowali 11 listopada w Chobieni

Wyjątkowo uroczystą oprawę miały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Chobieni. To właśnie w tej nadodrzańskiej miejscowości mieszkańcy gminy Rudna i zaproszeni goście świętowali 11 listopada.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.