×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Święto Drzewa w Polkowicach. Dbajmy o nasze naturalne środowisko!

Przez dwa dni w polkowickim rynku zrobi się zielono i ekologicznie. Wszystko za sprawą rozpoczętego dzisiaj Polkowickiego Dnia Drzewa. Na wszystkich chętnych czekają warsztaty, kiermasze, konkursy i pszczela pasieka.

Polkowicki Dzień Drzewa rozpoczął się od kolorowego pochodu wokół ratusza przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Wszyscy ubrani na zielono, wielu przebrało się za drzewa, kwiaty czy inne rośliny.

-Jeśli nie będziemy dbać o ochronę naturalnego środowiska, to świat będzie smutny. Gdybyśmy nie dbali o to, nie będziemy mieć czym oddychać. Musimy segregować odpady, nie wyrzucać śmieci w lesie. Musimy dbać o naturę i nie zatruwać naszej planety – opowiadali najmłodsi.

W rynku czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji związanych z ochroną środowiska. Przedstawiciele leśnictwa Chocianów wyjaśniali budowę drzewa, były pokazy dźwięków różnych ptaków. Pszczelarze z domowej pasieki w Przemkowie uczyli, jak zbudować ule tłumacząc, dlaczego pszczoły są najbardziej pożytecznymi owadami na świecie.

Demonstrowana była także specjalna niszczarka do butelek typu PET napędzana siłą EnergoRoweru. Po południu zaplanowano kolejne zajęcia, w których udział mogą wziąć całe rodziny. Będą warsztaty, konkursy i wiele innych niespodzianek.

-Święto Drzewa to moment przypomnienia, jak ważne jest dla nas wszystkich drzewo, las, przyroda, które są nieodzownym elementem naszego krajobrazu i otoczenia. Jak ważne, jest dla nas miejsce, w którym możemy oddychać świeżym powietrzem, nabrać sił. Święto Drzewa to również czas na edukację i popularyzację ochrony naturalnego środowiska. Stąd obecność tutaj w rynku najmłodszych mieszkańców miasta i gminy, by już od najmłodszych lat nabrać nawyki dbania o naturalne środowisko – powiedziała nam Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic ds. społecznych.

Jutro kolejny dzień związany ze Świętem Drzewa. Mieszkańców gminy i okolic zapraszamy skwer przy PGM, gdzie tworzony będzie ogród deszczowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Fotografie pełne wspomnień. Wystawa z okazji 75-lecia Górnika

Byli zawodnicy i trenerzy, działacze, a przede wszystkim kibice wzięli udział w uroczystym otwarciu plenerowej wystawy z okazji 75-lecia piłkarskiego Górnika Polkowice. – To sztafeta pokoleń: zawodników, kibiców, trenerów, działaczy sportowych, która przyczyniła się do wielkich emocji sportowych – mówił na otwarciu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Odznaczenia, gratulacje i życzenia, czyli Dzień Strażaka w Polkowicach

W polkowickim rynku odbyła się akademia z okazji Dnia Strażaka. Uroczystości powiązano z jubileuszem 30-letnia istnienia komendy powiatowej PSP. Były gratulacje i wyróżnienia. Uhonorowano nie tylko strażaków, ale także obecnych na uroczystości parlamentarzystów oraz przedstawicieli lokalnych władz.

Pomarańczowy marsz kibiców Zagłębia na mecz z Rakowem

Przed dzisiejszym arcyważnym pojedynkiem Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa, kibice miedziowego klubu zorganizowali wspólny przemarsz na stadion. Fani Zagłębia w pomarańczowych barwach ruszyli z rynku i ulicami miasta przeszli na stadion.

Uroczystości z okazji Dnia Flagi w polkowickim rynku

W samo południe w polkowickim rynku na maszcie zatrzepotała biało-czerwona flaga, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i zrobiono wspólne zdjęcie z drona. W taki sposób mieszkańcy Polkowic uczcili przypadające dziś święto flagi państwowej.

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Władze Polkowic zapraszają na Dzień Flagi RP

W poniedziałek, 2 maja, w całym kraju uroczyście będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu władze gminy Polkowice zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i powiatu do świętowania w rynku.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.