×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Święto rodzin zastępczych. To dar serca i ciężki trud

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach zaprosiło na wspólne spotkanie wszystkie rodziny zastępcze z powiatu polkowickiego.

Spotkanie zorganizowano w polkowickim kinie. Z okazji swojego święta, każda rodzina otrzymała białą różę jako wyraz uznania za codzienny trud.

– Dziękuję za dar serca, za to, że zdecydowaliście się stworzyć bezpieczną przystań i staliście się wzorem do naśladowania dla innych – mówił podczas spotkania Jan Wojtowicz, wicestarosta polkowicki.

Obecnie w pieczy zastępczej znajduje się około 120 dzieci w ponad 80 rodzinach mieszkających na terenie całego powiatu polkowickiego.

– Wychowuję wnuka, dobrze sobie radzi, ma świadectwa z czerwonym paskiem – mówiła Halina Kalicińska z gminy Chocianów. – Zawsze możemy liczyć na wsparcie pracowników PCPR. A takie spotkania są ważne, możemy porozmawiać, czasem wymienić się doświadczeniami.

Polkowickie kino przygotowało dla gości niespodzianki. Jedną z nich był pokaz filmowy bajki Disneya.

– Po raz pierwszy wyszliśmy z taką inicjatywą. Dotychczas były to pikniki i festyny na świeżym powietrzu. W tym roku, w związku z tym, że przez pandemię dzieci nie mogły korzystać z takich form rozrywki, jak kina, postanowiliśmy zaprosić rodziny zastępcze na specjalny seans – puentuje wicestarosta polkowicki.

 

Wybrane dla Ciebie

Ogród marzeń w Domu pod Egidą pieczy zastępczej w Polkowicach

Starosta powiatu polkowickiego, Kamil Ciupak, jego zastępca Jan Wojtowicz, strażnicy miejscy, pracownicy PCPR-u zakasali rękawy i wspólnie przygotowali dla podopiecznych ogród z kwiatami i warzywami.

Wsparcie KGHM w promowaniu idei pieczy zastępczej. „Miedź Rodzinę”

O tym, jak bardzo ważne i istotne dla spółki KGHM są działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, niech świadczy projekt skierowany dla rodzin. W ramach akcji ph: „Miedź Rodzinę”, miedziowa spółka wraz z lokalnymi samorządami poszukują rodzin zastępczych dla potrzebujących dzieci, jednocześnie promując rodzinną opiekę zastępczą w regionie.

Czas na usamodzielnienie. Czworo nastolatków w nowym mieszkaniu

Dzięki wsparciu gminy Polkowice i powiatu oraz pomocy Fundacji Veritas i ratownikom-górnikom z Maltańskiego Legionu, czworo nastolatków z pieczy zastępczej zamieszkało w swoim nowym domu. Mieszkanie o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych znajduje się w samym centrum miasta. Nowi lokatorzy mają do swojej dyspozycji osobne przestronne, umeblowane pokoje, wspólną kuchnię z jadalnią, salon i łazienkę.

Piękny prezent na Mikołajki od władz gminy i powiatu. „Prawdziwy dom”

Burmistrz Polkowic i starosta powiatu wcielili się dzisiaj w rolę Mikołajów. Łukasz Puźniecki i Kamil Ciupak wręczyli rodzinie zastępczej klucze do nowego, dwupoziomowego mieszkania w centrum miasta. Państwo Daria i Arkadiusz Wróblewscy nie kryli wzruszenia. W nowym lokum wychowywać będą wspólnie siedmioro dzieci.

Dzieci z polkowickiego „Skarbka” przeprowadziły się do nowej siedziby

Już raz los obszedł się z nimi brutalnie i okrutnie. Teraz mają komfortowy i nowoczesny dom. Dzieci z pieczy zastępczej, które do tej pory mieszkały w starym i wysłużonym budynku przy Browarnej przeprowadziły się do nowego obiektu przy Makowej, w ekskluzywnej dzielnicy willowej na Polkowicach Dolnych.

Młodzi wojownicy trenują pod okiem Armii Polkowice

Na co dzień zmagają się z trudnościami i rzeczywistością, w jakiej przyszło im żyć. Na szczęście w walce z przeciwnościami losu nie są osamotnieni. Ponad 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej intensywnie trenuje kickboxing pod okiem trenerów.

Rozmaitości

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.