×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Święto strażaków powiatu polkowickiego. Wielki festyn w rynku

Dziś zaplanowano główne obchody Dnia Strażaka powiatu polkowickiego. Święto rozpoczęło się wielkim festynem strażackim w polkowickim rynku. Później odbędzie się jeszcze msza święta i uroczysty apel z wręczeniem wyróżnień i odznaczeń.

W polkowickim rynku pojawiły się ciężkie wozy bojowe ze wszystkich gminnych jednostek OSP powiatu polkowickiego. Przyjechali więc strażacy z Gaworzyc, Radwanic, Przemkowa, Chocianowa i Grębocic. Mieszańcy mogli z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, poznać cały sprzęt bojowy i ratowniczy, którym na co dzień dysponują.

-Zapraszamy wszystkich mieszkańców do polkowickiego rynku, by przekonać się, jakim dzisiaj dysponujemy sprzętem. O godzinie 15.30 rozpocznie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń i przyznaniem awansów na wyższe stopnie – mówi Piotr Woźniakiewicz, komendant powiatowy policji w Polkowicach.

Na polkowicki rynek tłumnie przybyły dzisiaj dzieciaki z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.