×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Sześciu kandydatów do Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa

Komisja Nominacyjna powołana przez ścinawskich radnych przeanalizowała kandydatury zgłoszone przez mieszkańców do Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. W sumie w ustalonym terminie zgłoszono sześć osób. Pod głosowanie rady poddane zostały dwie nominacje: Iwony Rej oraz Grupy Ratowniczej Dziesław.

 

Nagroda zostanie wręczona w niedzielę 2 czerwca, podczas obchodów Dni Ścinawy.

– Uważam, że samo zgłoszenie danej organizacji, czy osoby jest już dużym wyróżnieniem, potwierdza bowiem, że są one zauważane i doceniane przez lokalną społeczność. Jako jeden z uprawnionych według statuty do zgłoszenia kandydatury, złożyłem wniosek o przyznanie tegorocznej nagrody Alicji Moskal, która od lat angażuje się w akcje charytatywne, nigdy biernie się nie przygląda, jak inni pracują, sama zakasuje rękawy i działa. Alicja organizuje festyny, koncerty, wydarzenia sportowe, zbiórki dla ubogich i chorych, a także dla bezdomnych zwierząt. Kilka miesięcy temu została doceniona i zauważona poza naszą gminą otrzymując tytuł Wolontariusza Roku Powiatu Lubińskiego – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Pozostałe, oprócz Alicji Moskal kandydatury to:

Stowarzyszenie LKS „Sparta” Parszowice – klub funkcjonuje od 2023 r. i został założony z inicjatywy mieszkańców. Obecnie Sparta rywalizuje w A-klasie i jest liderem rozgrywek. Klub regularnie dostarcza pozytywnych emocji i integruje lokalną społeczność, promuje sport oraz aktywny wypoczynek. Klub został wskazany przez Mieszkańców Miasta i Gminy Ścinawa.

Iwona Rej – dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej. Placówką, którą Pani Iwona założyła działa od 2016 roku, a kobieta o wielkim sercu stara się, by trafiające pod jej dach dzieci odzyskały poczucie bezpieczeństwa, wiarę w miłość rodzicielską, a na ich buziach znów pojawiły się uśmiechy. Obecnie w rodzinnym domu dziecka mieszka trzynaścioro dzieci, w tym troje niemowląt. Panią Iwonę Rej wskazał przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.

Stowarzyszenie Osób z Pozytywną Energią Ścinawska Grupa Nordic Walking – mieszkańcy, którzy od wielu lat promują aktywność fizyczną, zdrowy tryb i pozytywne nastawienie do życia, integrując mieszkańców. Są otwarci na każdego, kto chce dobrze się bawić i potrzebuje dobrego towarzystwa. Pasją do sportu stowarzyszenie zaraża również seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. W naszym mieście zorganizowali, czy też współorganizowali nie jedne ponadregionalne zawody, których przykładem są: Walentynkowe Mistrzostwa Nordik Walking, czy ostatnio Dolnośląski Festiwal Nordik Walking, który odbył się w Ścinawie w sierpniu minionego roku. Grupa angażuje się również w pomoc charytatywną, a jej imprezy są zawsze wzorowo przygotowane. Kandydaturę wskazało Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa.

Ryszard Kogut – wieloletni członek i były prezes (obecnie wiceprezes) Koła nr 33 Ścinawa Polskiego Związku Wędkarskiego. Ryszard Kogut to były nauczyciel, wychowawca młodzieży, trener piłki nożnej. Odbierany jest jako osoba o wielkim sercu, ścinawianin, który reprezentuje gminę i aktywnie uczestniczy we wszelkich przedsięwzięciach dla lokalnej społeczności. Ryszarda Koguta zgłosił prezes Koła nr 33 Ścinawa Polskiego Związku Wędkarskiego.

Grupa Ratownicza Dziesław – wykwalifikowani i wyszkoleni ratownicy z Dziesławia uczestniczą w akcjach poszukiwawczych i działaniach pomocowych na terenie Dolnego Śląska. Integrują lokalną społeczność, edukują w zakresie pierwszej pomocy, pomagają osobom starszym, mającym problemy z poruszaniem się, którym organizują transport. Kandydaturę wskazali Mieszkańcy Miasta i Gminy Ścinawa.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.