×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Szkoła Pascal ruszyła ze zbiórką darów dla dzieci

Sieć Szkół PASCAL włączą się w akcje charytatywne i uruchamia zbiórkę przedmiotów dla dzieci z wybranych domów dziecka. Lubiński oddział również angażuje się w przedświąteczną akcję zachęcając mieszkańców regionu do wsparcia.

Szkoła PASCAL istnieje na rynku 12 lat. W sumie działa obecnie jej 24oddziały na terenie kraju, skupiając 15 tysięcy słuchaczy. Przedstawiciele szkoły postanowili wesprzeć potrzebujących i zorganizować zbiórkę charytatywną dla dzieciaków. Lubiński oddział wybrał Dom Dziecka Wiosna w Krzydlinie Małej.

– Chętnie angażujemy się w akcję charytatywne mające na celu niesienie pomocy jednocześnie pokazując naszą firmę z ludzkim obliczem – powiedziała nam Diana Jurecka ze Szkoły PASCAL. – Nie dawno zakończyliśmy akcję „Pascal na ratunek” w której zebraliśmy 820 kg nakrętek, które przekazaliśmy do fundacji, zakupiliśmy również 820kg karmy do schronisk. Tym razem zamówimy centralnie prezenty do wszystkich naszych 24- oddziałów w całej Polsce.

Prezenty dla podopiecznych z domów dziecka przekaże Pascalowy Elf. Podarki są gromadzone – i jak mają nadzieje organizatorzy akcji – wywołają uśmiech na twarzach podopiecznych domów dziecka.

WAŻNE! Produkty, które każdy chętny może przynieść to przede wszystkim produkty nowe,
a w przypadku słodyczy z terminem do spożycia minimum miesiąc do przodu.

Dzieci czekają między innymi na:
• nowe zabawki (poza maskotkami), bardzo mile widziane gry planszowe,
• mądre słodycze, Nutella, płatki do mleka
• artykuły plastyczne (to dzięki nim możliwy jest rozwój).
• emolienty, Sudocremy, kremy Bambino,
• chusteczki higieniczne,
• syropy przeciw gorączkowe dla dzieci

W zbiórce działają dwa adresy www Uproszczony www.pascal.edu.pl/zbiorka
i odpowiednio do nazwy www.pascal.edu.pl/pomocnikmikolaja

Adres zbiórki:
Szkoła PASCAL
ul. Tysiąclecia 8
tel : 760 300 02 84

 
FB post

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.