×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Szukajcie ciastobusa i pomóżcie Michałowi w walce z nowotworem

Przez cały czas możecie pomóc Michała Kaczmarskiego w walce z ciężką chorobą. 20-letni mieszkaniec Rudnej zmaga się z nowotworem. Przyjaciele i znajomi organizują kolejną akcję zbiórki pieniędzy na leczenia chłopaka. Tym razem wszystkie sołectwa w gminie odwiedzi… ciastobus. 

To już kolejna akcja pomocowa dla ciężko chorego 20-latka. Michał Kaczmarski to sympatyczny i poukładany młodzieniec. Jego życie obróciło się o 180 stopni, gdy rok temu upadł tak nieszczęśliwie, że złamał kość udową. Po badaniach okazało się, że ma bardzo rzadki nowotwór – mięsak kościopochodny. Niestety guz był tak ogromny, że lekarze nie zdecydowali się na operację. W miejsce złamanej kości wstawiono protezę. Lekarze dają 20-latkowi 60 procent szans na przeżycie najbliższych pięciu lat.

– W Polsce nie ma specjalistycznych ośrodków do leczenia tego typu nowotworu. Ale za granicą już tak. W klinice w Berlinie jest profesjonalna opieka medyczna zajmująca się leczeniem mięsaków. Proszę o wsparcie i wydłużenie mojego życia. Wierzę, że uda się to wyleczyć. Niestety, trzeba działać szybko, bo każdy dzień się dla mnie liczy – mówi zdruzgotany 20-latek.

Mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy zorganizowali już niejedną zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia 20-latka. Była już zbiórka przy kościele, sprzedawano pierogi, odbyły się aukcje, kiermasze w szkołach, koncerty.

Teraz przyjaciele i znajomi 20-latka zapraszają wszystkich na zakup domowych, pysznych wypieków. Specjalny „ciastobus” zawita do każdego sołectwa gminy Rudna. Akcja startuje w najbliższą niedzielę, 15 maja, od samego rana i potrwa do późnego popołudnia. Szczegóły trasy „mobilnych słodkości” podane są na plakacie.

Do tej pory udało się zebrać dla Michała ponad 18 tys. zł. Pomóc można klikając TUTAJ.

 
michal2
michal3
dlamichala

Wybrane dla Ciebie

20-letni ciężko chory Michał z Rudnej potrzebuje waszego wsparcia

Ponad 11 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej dla ciężko chorego Michała Kaczmarskiego. 20-letni mieszkaniec Rudnej walczy ze złośliwym nowotworem.

Powiększy się księgozbiór szkolnych bibliotek w Rudnej i Chobieni

Już wkrótce do bibliotek szkół podstawowych w Rudnej i Chobieni trafi nowa partia książek. Placówki wzbogacą się także o lektury, te obowiązkowe i uzupełniające oraz literaturę popularno – naukową i publikacje historyczne.

Nowoczesna maszyna do porządku i czystości w gminie Rudna

Zamiata chodniki i ulice, ścina chwasty w rowach, kosi, a nawet odśnieża i posypuje piaskiem. Gmina Rudna zakupiła wielofunkcyjny pojazd do całorocznego utrzymania czystości i porządku w gminie. Samowystarczalny samochód kosztował blisko 450 tys. zł. 

Dotacja z Fundacji KGHM na renowację wnętrza świątyni w Rudnej

Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała 170 tys. zł dla parafii pw. św. Trójcy w Rudnej. Dzięki pozyskanym środkom, w tej zabytkowej świątyni położone zostaną nowe tynki, a całe wnętrze będzie odmalowane. To już kolejne finansowe wsparcie, jakie ta rudnowska parafia otrzymała od Fundacji KGHM Polska Miedź.

Uciekając próbował zamienić się na fotel pasażera

Policjanci z Rudnej zatrzymali po pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Szybko okazało się, dlaczego 36-latek zachował się w taki sposób. Na koncie miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Kolorowe powitanie wiosny w Rudnej. Gołębie na znak pokoju w Ukrainie

Piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory. Powitanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w gminie Rudna było barwne, tłumne i radosne. Kulminacją zabawy był kolorowy korowód, który przeszedł ulicami miasteczka od szkoły pod ratusz. Popularny Dzień Wagarowicza, uczniowie szkoły w Rudnej wykorzystali na świetną zabawę w wspólnym gronie. Wprawdzie starodawnego obrzędu topienia Marzanny nie było, ale za […]

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.