×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Szybki wzrost liczby osób na kwarantannie w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 537 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Kilka z nich dotyczy mieszkańców zagłębia miedziowego.

W ciągu minionej doby na terenie całego kraju potwierdzono 537 nowych przypadków zakażenia koronawiusem. Osiem osób zmarło, przy czym COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci jednej z nich. Wirusa pokonało 350 osób. Na Dolny Śląsku zachorowało 37 osób.

W zagłębiu miedziowym potwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia. Dotyczą one dwóch pacjentów z Legnicy, dwóch z powiatu lubińskego oraz kolejnych dwóch z powiatu polkowickiego. Na szczęście wśród zakażonych pacjentów z naszego regionu nie ma przypadków śmiertelnych.

Niestety bardzo szybko rośnie w naszym regionie liczba osób objętych kwarantanną. Jeszcze kilka dni temu było ich około 400, dzisiaj to 743 osoby, z czego połowa to mieszkańcy Legnicy.

 

Wybrane dla Ciebie

W całym regionie przybywa zakażonych pacjentów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 711 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 15 osób. COVID-19 był bezpośrednia przyczyną śmierci pięciu z nich.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Co z obostrzeniami?

Nie ma jeszcze decyzji rządu w sprawie nałożenia nowych obostrzeń w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Przypominamy jednak, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia zapowiadali, że obostrzenia będą nakładane na poszczególne rejony  kraju, w których liczba chorych będzie szybko rosnąć.

Cztery nowe przypadki zakażenia w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 652 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W naszym regionie przybyło czterech pacjentów.

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w kraju. 21 osób zmarło

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu ostatniej doby zmarło 21 zakażonych pacjentów, przy czym COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci dziewięciu osób. W tym samy czasie wyzdrowiały 202 osoby.

KGHM przygotowany na czwartą falę pandemii. Mają sprawdzone procedury

Spółka KGHM nie obawia się czwartej fali pandemii. – W tym najtrudniejszym czasie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile zachowując ciąg produkcyjny, dzięki wysiłkowi całej załogi. Obserwujemy oczywiście sytuację pandemiczną i będziemy reagować – zapowiada prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

Statystyki w górę. Kolejne zakażenia w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 533 nowych przypadkach zakażenia w całym kraju. Również w naszym regonie przybyło pacjentów z COVID-19.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.