×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Szykujcie wnioski o stypendium za dobre oceny

W najbliższych dniach uczniowie z Gminy Ścinawa będą mogli składać wnioski o przyznanie stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Wnioski od uczniów szkół podstawowych przyjmowane będą po radach klasyfikacyjnych (w przypadku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie od 13 czerwca, w przypadku Szkoły Podstawowej w Tymowej od 19 czerwca), wnioski od uczniów szkół średnich przyjmowane będą po zakończeniu roku szkolnego.

Przypominamy, że do składania wniosków uprawnieni są uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, będący mieszkańcami gminy Ścinawa, którzy na koniec roku szkolnego 2023/2024 osiągnęli co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz średnią ocen:
5,20 – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych;
5,00 – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych;
4,80 – uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Średnia ocen podawana do drugiego miejsca po przecinku, bez zaokrąglania.

Do ubiegania się o stypendium za szczególne osiągnięcia naukowe bądź artystyczne uprawniony jest uczeń, który:
1) indywidualnie zdobył nagrodę główną, zajął miejsce I-III bądź wyróżnienie w olimpiadach, konkursach na szczeblu co najmniej wojewódzkim;
2) grupowo zdobył nagrodę główna, zajął miejsce I-III bądź wyróżnienie w olimpiadach, konkursach na szczeblu co najmniej ogólnopolskim.
Wnioski o przyznanie stypendium za wyniki w nauce, stypendium za osiągnięcia naukowe i artystyczne należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa , biuro nr 4, parter, na odpowiednich formularzach w terminie:
do 14 czerwca br. – uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie,
do 20 czerwca uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Tymowej,
do 30 czerwca uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zdolni sportowcy mogą otrzymać nagrody za osiągnięte wyniki sportowe zarówno indywidualnie jak i zespołowo, spełniając następujące kryteria:
1) uczeń lub student do ukończenia 25 roku życia, będący mieszkańcem gminy Ścinawa, który:
a) co najmniej został zakwalifikowany do udziału w mistrzostwach Europy, świata, igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich,
b) zajął od I-X miejsca w mistrzostwach Polski,
c) zajął od I-VI miejsca w zawodach, olimpiadach i paraolimpiadach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.
2) zawodnik powyżej 25 roku życia, będący mieszkańcem gminy Ścinawa, który:
a) zajął od I-X miejsca w mistrzostwach Polski,
b) co najmniej został zakwalifikowany do udziału w mistrzostwach Europy, świata, igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich.

Wnioski o przyznanie nagrody sportowej należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa, pokój nr 4, parter w terminie do dnia 14 czerwca.

Szczegółowe informacje o stypendiach i nagrodzie sportowej oraz wnioski dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej: http://bip.scinawa.pl/stypendia.html.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.