×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Termomodernizacja kolejnego bloku przy Hubala w Polkowicach

Dobiegła końca termomodernizacja kolejnego bloku przy ulicy Hubala w Polkowicach. Inwestycja w dużej mierze sfinansowana została z budżetu gminy.

Poza dociepleniem całego budynku, odnowiono także elewację. Wymienione zostały również balustrady.

– Termomodernizacja bloków mieszkalnych oznacza nie tylko oszczędność w zużyciu ciepła w domach, ale przede wszystkim poprawę komfortu mieszkania w ocieplonych blokach. Na kolejne lata zabezpieczyliśmy środki na termomodernizacje kolejnych budynków na terenie naszej gminy – przypomina burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Inwestycja pochłonęła nieco ponad 900 tys. zł. Gmina sfinansowała 60. procent całego zadania. Resztę dołożyła Wspólnota Mieszkaniowa.

Przypomnijmy, że z gminnego budżetu wsparte też zostały remonty elewacji bloków przy ulicach Spółdzielczej 1 i 4, Wołodyjowskiego 1-5 oraz Skrzetuskiego 15-23, administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Cuprum”. Finansowy wkład gminy to ponad 360 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Termomodernizacja bloków przy Skalników w Polkowicach

Już wkrótce rozpocznie się termomodernizacja bloków przy ulicy Skalników w Polkowicach. Inwestycja pochłonie w sumie prawie 3 mln zł. Gmina Polkowice pokryje 60 procent wszystkich kosztów, resztę dołoży z własnego budżetu Spółdzielnia Mieszkaniowa „Cuprum”, która zarządza blokami przy Skalników.