×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Termomodernizacja Zespołu Szkół w Chocianowie

Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Chocianowie. To jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych przez powiat polkowicki. Cała inwestycja pochłonie około 12 milionów złotych.

W ramach I etapu do tej pory zmodernizowano główne wejście do budynku szkoły, wykonano podjazd i zainstalowano windę zewnętrzną, dostosowano łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie trwają prace związane z ociepleniem elewacji, wymianą okien i zamontowaniem paneli fotowoltaicznych.

-W tych trudnych czasach wszyscy wiemy, jak ważna jest energooszczędność, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dlatego od początku tej kadencji skupiliśmy się na tym, aby dostosować budynek i zwiększyć jego efektywność. Zespół Szkół zawsze był szczególnie doinwestowywany i cieszę się, że poprzez ten projekt szkoła zyska nowy wizerunek i szyk – przypomina starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Zgodnie z warunkami umowy, wykonawca ma rok na wykonanie wszystkich prac. Zespół Szkół w Chocianowie to druga placówka ponadpodstawowa zarządzana przez władze powiatu polkowickiego. I podobnie, jak Zespół Szkół w Polkowicach, tak i ta w Chocianowie, jest wizytówką oświatową powiatu, zarówno pod względem edukacyjnym, jak i infrastruktury i bazy dydaktycznej. Dlatego powiat nie szczędzi ani wysiłku, ani środków na modernizację i doposażanie chocianowskiej szkoły.

 
termo3
termo2

Wybrane dla Ciebie

Wspólny polonez w rynku uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach

Tradycji stało się zadość. Na płycie polkowickiego rynku tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy zatańczyli poloneza. Uczniom towarzyszyli burmistrz Łukasz Puźniecki, wicestarosta Jan Wojtowicz i dyrektorka szkoły, Jolanta Rubiś – Kulczycka.

Plenerowy pokaz poloneza w polkowickim rynku. To już taka tradycja

Już jutro, w środę, 1 lutego, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego na plenerowy pokaz studniówkowego poloneza. Taniec wykonają tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy, a towarzyszyć im będą przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni. 

Uczniowski mundial w Zespole Szkół w Polkowicach

W Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach rozegrano turniej piłki nożnej „ZETES Mundialowo”. Na parkiecie rywalizowało 16 amatorskich zespołów. Triumfowała ekipa uczniów, która ochrzciła się reprezentacją Meksyku. Głównym fundatorem nagród była spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Nowy kompleks sportowy już otwarty dla mieszkańców Polkowic

Mieszkańcy Polkowic mają do dyspozycji kolejny nowoczesny obiekt sportowo – rekreacyjny. Tym razem w sąsiedztwie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy powstały wielofunkcyjne boiska do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Inwestycja powstała w pięć miesięcy i kosztowała około półtora miliona złotych.

Wspomnienia, życzenia, gratulacje. Dostojna jubilatka świętowała

To był dzień pełen miłych i niezapomnianych wspomnień, życzeń, wzruszeń i gratulacji. Zespół Szkół w Polkowicach świętował jubileusz 30-lecia istnienia. Jeszcze dostojniej prezentowało się I Liceum Ogólnokształcące, które świętowało pół wieku swojej działalności.

Zespół Szkół w Polkowicach świętuje dwa zacne jubileusze

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach świętuje w tym roku 30-lecie swojego istnienia. W strukturach szkoły działa także I Liceum Ogólnokształcące, które obchodzi w tym roku aż pół wieku działalności. Uroczysta gala jubileuszowa odbędzie się już w najbliższy piątek, 7 października.