×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Tłumy młodych osób na targach pracy i uczelni wyższych w Polkowicach

Kilkadziesiąt młodych osób wzięło udział w polkowickich Targach Pracy i Uczelni Wyższych, gdzie swoją ofertę prezentowały ośrodki akademickie, instytucje i najwięksi w regionie pracodawcy, w tym m.in. spółka KGHM Polska Miedź. Targi odbyły się w auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy.

Na targach obecne były najważniejsze ośrodki akademickie w regionie, m.in. Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy. Nie zabrakło dużych firm i przedsiębiorstw, jak m.in. spółka KGHM, która od 2018r. realizuje projekt „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” mając pod opieką dziewięć szkół patronackich z regionu zagłębia miedziowego.

Swoją ofertę przedstawiała także Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach.

-Aktualne atrybuty przyjęcia do służby w naszej jednostce niejednokrotnie wzbudziły zainteresowanie a nawet zaskoczenie. Zbliżający się nieubłaganie czas nadchodzących egzaminów związanych z zakończeniem szkoły średniej angażuje uczniów do przemyśleń co do dalszej edukacji oraz zatrudnienia. Uczestnicząc w targach spotkaliśmy się z licznym gronem świadomych osób, którzy kształtują swój model rozwoju oraz wkraczania w odpowiedzialne i dorosłe życie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie stabilności zatrudnienia, rozwoju oraz konkurencyjnych zarobków, przedstawiliśmy propozycję wejścia w szeregi policji i wiążącą się z tym procedurą. Nie brakowało niuansów, które pozytywnie zaskakiwały zainteresowane osoby. To napawa optymizmem oraz stawia coraz wyżej konkurencyjność pracy w policji – uważa mł. asp. Bartosz Łopatka, p.o. rzecznika prasowego KPP w Polkowicach.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.