×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

To była ciężka i długa zima

Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.

Trzeba przyznać, że sezon zimowy był wyjątkowo długi i ciężki, przede wszystkim dla kierowców i służb odpowiadających za bieżące utrzymanie dróg. Opady śniegu były zaskakujące i momentami bardzo intensywne. Służby miały pełne ręce roboty.

– To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg. Z uwagi na ciągłość opadów oraz nawiewanie śniegu na drogi, po krótkim czasie od przejazdu pługopiaskarek drogi ponownie wymagały odśnieżenia – informuje Marzena Olejnik, dyrektor wydziału komunalnego Urzędu Gminy w Polkowicach.

W całej gminie Polkowice do odśnieżenia było prawie 110 kilometrów dróg. W ciągu trwania całego sezonu, pługopiaskarki pokonały aż 7 tysięcy kilometrów.

– Był to sezon niezwykle trudny ze względu na intensywne opady śniegu szczególnie w lutym – wyjaśnia Jacek Kaszuba, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. – Jednak wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tzw. akcji zima oraz całodobowa gotowość sprzętu i dyspozycyjność służb umożliwiły sukcesywne odśnieżanie i likwidację śliskości zgodnie z określonymi przez gminę standardami.

Miasto zostało podzielone na trzy strefy, co miało wpływ m.in. na kolejność i czas odśnieżania. Pierwsza z nich obejmowała główne drogi, gdzie sprzęt pojawiał się najczęściej. W drugiej kolejności odśnieżano drogi dojazdowe do głównych, a następnie pługi wyjeżdżały na pozostałe, osiedlowe drogi.

– Aktualnie pojazdy i kierowcy pozostają do końca kwietnia w gotowości, a na ulice cyklicznie wyjeżdżają dwie zamiatarki w celu uprzątnięcia jezdni po zimie – dodaje Kaszuba.

Na tegoroczną „Akcję Zima” gmina wydała ponad 900 tys. zł.

źródło: polkowice.eu

 

Wybrane dla Ciebie

Strażnicy miejscy podsumowali ubiegły rok swojej służby

Straż Miejska w Polkowicach podsumowała ubiegły rok swojej działalności w mieście i gminie. Z przygotowanych statystyk wynika, że w 2022 roku polkowiccy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2,5 tysiąca interwencji.

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Nie wolno nam zapomnieć o tym miejscu. Wyjątkowa uroczystość

W Polkowicach odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość religijna. Przed wejściem do Parku Ewangelickiego odsłonięto bowiem dwujęzyczną tablicę pamiątkową, przypominającą o historii tego miejsca. Tam, gdzie dzisiaj jest park – kiedyś istniał cmentarz ewangelicki. Dlatego dzisiaj w podniosłej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kościołów ewangelickich.

„Rzeź niewiniątek” na sesji budżetowej w Polkowicach

Radni, którzy w połowie roku przejęli władzę w Radzie Miejskiej w Polkowicach, urządzili na sesji budżetowej prawdziwą „rzeź niewiniątek”. Niczym maczetą cięli kolejne propozycje burmistrza gminy, tłumacząc się dobrem mieszkańców i zachowaniem dyscypliny finansowej. Tymczasem za chwilę może okazać się, że w mieście padnie koszykówka, Centrum Kultury przestanie robić imprezy, pacjenci nie będą mogli skorzystać […]

Polkowiccy radni chcą ściąć wydatki na rozwój sportu i promocję gminy

Na jutrzejszej sesji radni gminy Polkowice zadecydują o przyszłorocznym budżecie. Plan finansowy zyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej i co ciekawe, tegoroczny budżet zamknie się nadwyżką w wysokości 20 milionów złotych! Najwięcej emocji mogą wzbudzać propozycje radnych koalicyjnych dotyczących polkowickiego sportu i promocji gminy.

Rewitalizacja osiedla Dąbrowskiego w Polkowicach nieco się opóźni

Za kilka miesięcy poznamy dopiero wykonawcę zagospodarowania terenu osiedla Dąbrowskiego w Polkowicach. Poprzednia firma wycofała się z zadania i nowo wyłoniony projektant rozpoczął dopiero prace nad dokumentacją techniczną.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.