×
*** Wielki Czwartek rozpoczął w Kościele Katolickim Święte Triduum Paschalne. To najważniejsze obrzędy w roku liturgicznym *** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

To tu górnicy i hutnicy mogą podnieść swoje kwalifikacje

KGHM Polska Miedź zapewnia pracę tysiącom ludzi. Ogromna część z nich każdego dnia zjeżdża pod ziemię lub pracuje przy rozgrzanych piecach hutniczych. A gdy planują swoją przyszłość na dobre związać z kopalnią i hutą mogą również kształcić się w tym kierunku.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego zaprasza górników i hutników. To właśnie tu – w Polkowicach i Lubinie możecie podnieść swoje kwalifikacje, zawalczyć o awans zawodowy i poznać nowe rozwiązania problemów, z którymi na co dzień spotykacie się w pracy. Studia na kierunku Górnictwo i geologia prowadzone są wspólnie z KGHM Polska Miedź S.A., co oznacza, że miedziowa spółka ma realny wpływ na realizowany program kształcenia. Program kształcenia został zatwierdzony też przez Wyższy Urząd Górniczy.

UJW umożliwia zdobycie tytułu inżyniera oraz magistra. Studia techniczne I stopnia trwają 3,5 roku (7 semestrów). Pozwalają na zdobycie tytułu zawodowego inżyniera. Dają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy oraz uniwersalnych i niezwykle przydatnych kompetencji inżynierskich. Po studiach inżynierskich można kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, zarówno w UJW, jak i w innych ośrodkach akademickich w Polsce i pozostałych krajach UE.

Wybierając kierunek Górnictwo i Geologia możecie w późniejszych etapach kształcenia wybrać jedną z trzech specjalności: Techniki eksploatacji złóż, Maszyny i urządzenia górnicze oraz Poszukiwanie i rozpoznawanie złóż.

Studia magisterskie trwają 3 semestry (1,5 roku) i kończą się uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra inżyniera. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, profesorowie i doktorzy z bogatym dorobkiem naukowym oraz doświadczeni praktycy – specjaliści z KGHM Polska Miedź S.A.

Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin oraz odnośniki do rekrutacji znajdziecie TUTAJ.

 

Rozmaitości

Rzeźba Bolesława Chrobrego na lubińskim rondzie

Rzeźba Bolesława Chrobrego, która została zamontowana na rondzie u zbiegu ulic Spacerowej i Zielonogórskiej wzbudza zachwyt i podziw z jednej strony – zdziwienie i zaskoczenie z drugiej. –  Chrobry to są ziemie zachodnie, nie byłoby powrotu ziem zachodnich, gdyby nie Bolesław Chrobry – mówi dr Marek Zawadka, dyrektor Muzeum Historycznego.