×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Trójstronne porozumienie UJW ze Stowarzyszeniem Księgowych

Uczelnia Jana Wyżykowskiego powiększa grono partnerów edukacyjnych. Szkoła nawiązała właśnie współpracę z dwoma terenowymi oddziałami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce: w Legnicy i Zielonej Górze. Trójstronne porozumienie podpisano dziś w siedzibie polkowickiej UJW.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego nawiązała współpracę z kolejnymi już partnerami w zakresie kształcenia i edukacji. Tym razem porozumienie zawarto z okręgowymi oddziałami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce: w Legnicy i Zielonej Górze. Współpraca będzie obejmować wymianę doświadczeń i wsparcie edukacyjne dla studentów kierunku „Zarządzanie” o specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami.

-Jest mi niezmiernie miło, że spotykamy się tutaj i czynimy pierwszy krok na drodze, która pozwoli nam udoskonalić proces kształcenia naszych studentów. Jest to dla nas szalenie istotne, tym bardziej, że kształcimy naszych studentów na kierunku zarządzanie o specjalności rachunkowości. Wiemy, że u państwa jest możliwość certyfikacji zawodów, która pozwoli uzupełnić doskonale kompetencje naszych studentów a zarazem wzbogacić dyplom Uczelni Jana Wyżykowskiego potwierdzając znajomość ich fachu. Zapewniam, że będziemy dobrym partnerem – powiedział dr Miłosz Czopek, prof. UJW, rektor polkowickiej Uczelni.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Księgowych w Polsce z oddziałów w Legnicy i Zielonej Góry przyznali, że liczą na owocną i fachową współpracę.

 -Stowarzyszenie będzie miało przyjemność szkolić studentów już przygotowanych merytorycznie do tego zawodu. Szkolenie uzupełnimy o wiedzę bardziej praktyczną, tak, by studenci czy słuchacze finalnie byli maksymalnie najlepiej przygotowani do zawodu, który sobie wybrali – dodała Barbara Rosińska, prezes zielonogórskiego oddziału Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Z kolei Marcin Wyrzykowski z legnickiego oddziału SK w Polsce dodał na koniec, że stowarzyszenie bardzo aktywnie integruje też społeczność ekonomistów i finansistów na terenie zagłębia miedziowego.

 
DSC_0010
DSC_0020
DSC_0017
DSC_0011
DSC_0014
DSC_0019
DSC_0022
DSC_0027
DSC_0030
DSC_0032

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.