×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Trudne warunki na drogach. Jest ślisko i niebezpiecznie

W całym regionie panują trudne warunki na drogach. Ciągłe opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Uważajmy na siebie.

Zima zawitała do nas na całego. Prognozy synoptyków zapowiadały ciągłe opady drobnego śniegu. W naszym regionie prószy od wczoraj i dzisiaj wielu kierowców musiało wcześniej wstać, by zdążyć z odśnieżeniem swoich pojazdów. Warunki na drodze nie są sprzyjające. W wielu miejscach zalega śnieg i jest bardzo ślisko. Policjanci apelują zatem o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa.

Zarządcom budynków przypominamy o odśnieżaniu chodników i dojść do posesji. Uważajmy na siebie.

 

Wybrane dla Ciebie

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Polkowice gotowe na odparcie pierwszego ataku zimy

Czy pierwsze opady śniegu z deszczem zapowiadają rychłe nadejście zimy? Władze Polkowic już są przygotowane na taki scenariusz. Przy okazji przypominają zarządcom i administratorom budynków o obowiązku zimowego utrzymania posesji.

To była ciężka i długa zima

Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.

Jak Polkowice walczą z atakiem zimy. Norma wyrobiona ponad stan

W ciągu zaledwie dwóch dni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice, przejechały ponad tysiąc kilometrów, zużyły ponad 100 ton soli i wysypały 70 ton piasku. To trzykrotnie więcej sił i środków, niż wykorzystano w całym grudniu i połowę tego, co wydano w styczniu.

Paraliż na Hutniczej. Tir utknął w śniegu, policja wezwała pługi

Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia na skrzyżowaniu Hutniczej z Al. Kaczyńskiego w Lubinie. Droga była całkowicie zasypana śniegiem. Dopiero policja wezwała służby drogowe, by odśnieżyły ten fragment jezdni. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, bo w mieście wciąż jeździ się ciężko.

Zima nie odpuszcza. Trudne warunki na drogach w całym regionie

W całym regionie panują trudne warunki do jazdy. Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom ani pieszym. Służby drogowe nie nadążają z odgarnianiem grubej warstwy śniegu. Na drogach doszło już do wielu kolizji i stłuczek. Kierowcy pojazdów ciężarowych mają problemy z podjazdem. Policjanci apelują o ostrożność i zachowanie rozwagi.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.