×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Trwa Dolnośląski Festiwal Nauki. Poznawanie świata, zgłębianie wiedzy

W Lubinie i Polkowicach rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022. Zajęcia dla uczniów odbywają się w Centrum Kultury Muza oraz na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Przez  dwa dni chętni zdobędą wiedzę z różnej tematyki, dowiedzą się o wielu ciekawych rzeczach, wysłuchają licznych prelekcji i wykładów.

Tegoroczna edycja DFN 2022 rozpoczęła się 16 października i potrwa do 21 bm. Na dwa dni festiwal zawita do Lubina i Polkowic. Dzisiaj nastąpiła uroczysta inauguracja w CK Muza i na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

-W tym roku powracamy z festiwalem po przerwie spowodowanej COVIDEM. Bardzo duże zainteresowanie uczniów i nauczycieli polkowickich szkół. Nasza uczelnia przygotowała jedenaście wydarzeń, to wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych Uczelni Jana Wyżykowskiego, ale też w tym roku Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk. Naszym partnerem jest lubińska Muza, która jest partnerem we wspólnych wydarzeniach – powiedział dr Jan Walczak, dziekan wydziału nauk społecznych i technicznych UJW w Polkowicach.

Głównym celem DFN jest zainteresowanie młodych ludzi nauką i zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy w sposób przystępny, czytelny i urozmaicony.

-To nie są trudne wykłady akademickie obarczone trudnym słownictwem, charakterystycznymi pojęciami. To mają być informacje, które są łatwe, przyjemne, skłaniające do samodzielnego poszukiwania i chęci w przyszłości studiowania, odkrywania tego, co oferują wyższe szkoły – dodaje dr Walczak.

Polkowicki Festiwal rozpoczął się od wykładu o nagrodach antynoblowskich. Uczniowie wysłuchali także prelekcji nt. uzależnienia od cukru i chorobach genetycznych.

 

Wybrane dla Ciebie

Podsumowanie roku na Uniwersytecie Dziecięcym UJW

„Odkrywcy” i „Matmaland”, to dwa sztandarowe projekty Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dedykowane najmłodszym i nieco starszym słuchaczom. Podczas uroczystego spotkania w siedzibie uczelni, starszym „studentom” wręczono certyfikaty znajomości języka angielskiego za przystąpienie do międzynarodowego egzaminu Cambridge.

Kolejne studia dualne na UJW. Współpraca z firmą Brose Sitech

Do grona partnerów Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dołączyła firma Brose Sitech – specjalizująca się w projektowaniu i produkcji foteli samochodowych. Spółka wspólnie z uczelnią włączy się w organizację i prowadzenie studiów dualnych w specjalności HR Business Partner na kierunku „pedagogika”.

Studenci UJW przygotują dary w ramach Szlachetnej Paczki

Jak co roku studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przyłączą się do akcji charytatywnej – Szlachetna Paczka. Tym razem pomogą 53-letniemu panu Bartoszowi, który mieszka w małej miejscowości i żyje w bardzo skromnych warunkach, bez łazienki.

Milionowe promesy dla strażaków ochotników z całego regionu!

Miliony złotych popłynęły dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w całym regionie zagłębia miedziowego. Promesy druhom ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a symboliczne czeki wręczała dzisiaj marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek. Wśród gości byli także m.in. minister Krzysztof Kubów oraz parlamentarzyści: Krzysztof Mróz, Ewa Szymańska i Wojciech Zubowski.

Polkowicka uczelnia nagrodziła najlepszych studentów i wykładowców

Władze Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w wyjątkowy sposób nagrodziły swoich pracowników. Okolicznościowe dyplomy i specjalne gratulacje odebrali najbardziej wyróżniający się wykładowcy, pracownicy administracji, a także najlepsi studenci.

Inauguracja nowego roku akademickiego na UJW

Nowy rok akademicki w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zbliża się wielkimi krokami. Uroczysta inauguracja odbędzie się w najbliższy wtorek, 4 października. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godzinie 12.

Rozmaitości

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.