×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Turniej rodzin w Gminie Kotla. Świetna zabawa gwarantowana!

Już w sobotę, 20 maja, zapraszamy na Turniej Rodzin w Gminie Kotla. Przygotowano mnóstwo atrakcji.

Zabawa odbędzie się na terenach rekreacyjnych w Kotli. Zaplanowano mnóstwo atrakcji i konkurencje dla mieszkańców. Ale to dopiero początek! Każdy kto przyjedzie do Kotli będzie mógł skorzystać z licznych stanowisk. Spróbować słodkich wypieków i innych smakołyków, które zapewnia zastrzyk energii do dalszej zabawy.

Organizatorzy nie zapominają tez o najmłodszych. Będzie kącik urody, kiermasz książek, występy artystyczne, pokaz ratownictwa wodnego i straży pożarnej. Będzie też loteria fantowa i pyszne pierogi i kiełbaski z grilla.

Chętni będą mogli również oddać krew, a ta przed zbliżającymi się wakacjami jest szczególnie cennym lekiem ratującym życie.

 
piknik

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.