×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Warto się uczyć przez całe życie. Piętnasta już edycja Uniwersytetu

Warsztaty taneczne, ćwiczenia gimnastyczne, aqua aerobik, zajęcia ze współczesnej polszczyzny, rękodzielnictwo, nauka języków obcych, informatyka. Z takich lekcji będą korzystać słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polkowicach. Dzisiaj uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki – już po raz piętnasty z rzędu.

Na ten moment czekały nie tylko władze Uczelni Jana Wyżykowskiego, ale także sami seniorzy. W okresie epidemii działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku mocno została ograniczona, nie odbywały się zajęcia w trybie stacjonarnym, seniorzy nie mogli się spotykać na wspólnych lekcjach, nie było rozmów i wykładów na uczelni. Dzisiaj powróciły już wszystko do normy i seniorzy z Polkowic mogli dziś uroczyście zainaugurować nowy rok akademicki.

-Bardzo się z tego cieszymy, bo okres pandemii był przygnębiający dla wszystkich i wszyscy pragnęliśmy obecności. Dzisiaj wreszcie to może się dokonać i rozpoczynamy stacjonarnie zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Realizacja programu uczenia się przez całe życie jest na tyle istotna i ważna, społecznie doniosła, że uczelnia powinna to realizować. Członkowie naszej społeczności powinni być aktywni edukacyjnie, powinniśmy uczyć się przez całe życie, a uczelnia zapewnia im dostęp do wyspecjalizowanej kadry naukowej.

Podczas uroczystej inauguracji, słuchacze przyjęli ślubowanie, a wykład inauguracyjny na temat „psychologii pozytywnej” wygłosiła dr Bożena Bartosz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. burmistrz Polkowic, starosta Kamil Ciupak, wicestarosta Jan Wojtowicz, szef Centrum Kultury, Bogusław Godlewski i Paweł Gambal – prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku pełni szczególną rolę w naszej lokalnej społeczności. Te 15 lat pokazały, że jest on bardzo potrzebny. Przynosi on nie tylko możliwość rozwoju naukowego, edukacyjnego dla naszych seniorów, ale również umożliwia integrację, wyciąga z domu osoby samotne, które spędzały ostatni trudny czas epidemii samotnie – zauważa burmistrz Łukasz Puźniecki.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polkowicach rozpoczął swoją działalność w 2006r. W ławach uczelni zasiądzie w tym roku ponad 170 osób.

 

Wybrane dla Ciebie

Innowacyjność w przemyśle miedziowym. Co nas czeka, jakie są wyzwania?

Przedstawiciele świata nauki, biznesu, ośrodków badawczych i rozwojowych uczestniczyli dzisiaj w ogólnopolskiej konferencji poświęconej innowacyjności w przemyśle miedziowym. Spotkanie wspólnie zorganizowali: Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Centrum Badań Jakości, a honorowy patronat objęli minister Krzysztof Kubów i prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Stypendia KGHM dla najlepszych studentów polkowickiej uczelni

W auli Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów stypendysty KGHM Polska Miedź S.A. Nagrody ufundowane przez miedziową spółkę otrzymali najlepsi studenci z kierunku „górnictwo i geologia”.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego ma nowego partnera w kształceniu studentów

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zyskała kolejnego mocnego partnera na polu dydaktyczno – edukacyjnym. Władze szkoły podpisały bowiem porozumienie o współpracy z Urzędem Marszałkowskim na prowadzenie kierunku „Administracja”. Korzyści dla studentów będą nieocenione.

Medal KEN dla prezesa KGHM. Za szczególne zasługi w szkolnictwie

Prezes KGHM otrzymał z rąk wiceminister Marzeny Machałek, Medal Komisji Edukacji Narodowej. Te prestiżowe odznaczanie nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Szef Polskiej Miedzi odebrał Medal podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Gaudeamus igitur na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Inauguracja roku

Studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczysta akademia odbyła się w murach uczelni, a honorowymi gośćmi byli m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek i prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński. Podczas inauguracji nowego roku akademickiego, studenci I roku złożyli ślubowanie, wręczono też statuetki Zasłużonego dla Uczelni i nagrodzono najlepszych absolwentów.

Studenci seniorzy zaśpiewali Gaudeamus Igitur już po raz czternasty

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Muzyczną gwiazdą spotkania był legendarny zespół Skaldowie.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.