×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Udało się zebrać pieniądze na leczenie Werci!

Mała Weronika Augulewicz ma ogromną szansę na wyleczenie siatkówczaka! Właśnie zbiórka na portalu SiePomaga.pl sięgnęła magicznych 100 procent!

To były ciężkie tygodnie dla Weroniki i jej rodziny. Z jednej strony strach o zdrowie i życie maleńkiej córeczki, z drugiej szansa na leczenie i dzieląca od niej przepaść finansowa. Ale liczymy, że i ta historia zakończy się happy endem.

Nie będziemy ukrywać – jeszcze wczoraj na zbiórce Werci brakowało trochę pieniędzy, ale pomógł w tym Karol Kuźma z Jasieńca. 26-latek przegrał walkę z ostrą białaczką limfoblastyczną, ale jego rodzina postanowiła przekazać pieniądze zebrane na leczenie Karola innym potrzebującym. Wśród nich jest właśnie Weronika.

– Byliśmy gotowi na jeszcze wiele tygodni pracy. Byliśmy nastawieni na kolejne godziny rozmów telefonicznych i tysiące wiadomości posyłanych w świat… Nie spodziewaliśmy się, że zbiórka zakończy się już dziś! Karol odszedł przedwcześnie… Nie doczekał specjalistycznego leczenia. Teraz jest tam, gdzie nie ma już bólu i cierpienia. Dopinguje jednak innych w ich walce o zdrowie i życie – piszą rodzice Weroniki Augulewicz. – Jego rodzina w tych najtrudniejszych chwilach postanowiła podzielić się dobrem, które otrzymała od innych… Postanowiła przekazać część niewykorzystanych środków na ratowanie naszej małej Weroniki!

Dzięki temu zielony pasek potwierdzający postępy w zbiórce pieniędzy sięgnął 100 procent.

– Mamy ogromny dług wdzięczności wobec każdego z Was, kto zaangażował się w zbiórkę! Dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiliście – pomoc finansowa, słowa wsparcia, uśmiech i wiarę, że się uda. Za to, że walczyliście z nami o Weronikę do samego końca! Nigdy tego nie zapomnimy i będziemy Wam wdzięczni do końca życia – mówią rodzice Werci.

Zbiórka na Weronikę nie zostanie jeszcze zamknięta. Wspierać jej leczenie będzie można do 27 maja. A najbliższą okazję macie już w niedzielę na biegu KotlActiv Forest Run.

 
100

Wybrane dla Ciebie

Kompetentni w branży – zachęcają uczniów Gminy Żukowice

Przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A. odwiedzili uczniów klas ósmych w Szkołach Podstawowych w Nielubi i Brzegu Głogowskim. Głównym celem spotkań było pokazanie nastolatkom jak może wyglądać ścieżka ich edukacji, a potem kariery zawodowej, jeśli wybiorą odpowiednie kierunki dalszego kształcenia w klasach partnerskich Polskiej Miedzi.

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Joga pod chmurką wróci już w czerwcu. Zapraszamy

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na zajęcia z jogi na świeżym powietrzu. Zapisy już ruszyły.

Wyzywał, zastraszał, groził swojej matce śmiercią

28-letni mieszkaniec Lubina trafił za kratki po tym jak jego matka wezwała policję. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad starszą kobietą.

Spotkanie z ekspertem już 25 maja w Żukowicach

Urząd Gminy Żukowice zaprasza mieszkańców, którzy chcą zmienić ogrzewanie w swoich domach na nowe i ekologiczne na spotkanie z ekspertem.

Pomostowe tylko do 16 sierpnia

Tylko do 16 sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące pracę na umowach cywilnoprawnych, którzy odczuli negatywne skutki Covid-19, mogą złożyć wniosek o wypłatę tzw. postojowego.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.