×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu wpadł!

Ścinawscy mundurowi zatrzymali 26-latka, który chyba zapomniał, że ma dwa prawomocne wyroki na swoim koncie i powinien stawić się w zakładzie karnym do odbycia kary. Tymczasem ścinawianin unikał wymiaru sprawiedliwości ile tylko mógł.

Kilka dni temu policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna wrócił do kraju.
– Wykonując czynności służbowe, mundurowi zauważyli poszukiwanego na jednej z ulic Ścinawy. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – powiedziała nam Sylwia Serfin, oficer prasowy KPP Lubin. – W trakcie wykonywania z nim czynności służbowych, policjanci dodatkowo  udowodnili mężczyźnie kradzież i kradzież z włamaniem.
Z ustaleń policjantów wynika, że 26-latek, zanim opuścił granicę naszego kraju, najpierw wykorzystał okazję i z otwartej skrzyni załadunkowej samochodu ukradł agregat prądotwórczy o wartości 2 tysięcy złotych, a potem włamał się do jednej  z piwnic na terenie Ścinawy i ukradł kosiarkę spalinową wraz z koszem  i agregat. Starty jakie oszacowali właściciele to przynajmniej 3,5 tysiąca złotych.

– Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd za te przestępstwa przedłużył karę pozbawienia wolności temu mężczyźnie o kolejne 10 miesięcy. Łącznie za swoje czyny, 26-latek spędzi za więziennymi kratami 6,5 roku – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.