×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu wpadł!

Ścinawscy mundurowi zatrzymali 26-latka, który chyba zapomniał, że ma dwa prawomocne wyroki na swoim koncie i powinien stawić się w zakładzie karnym do odbycia kary. Tymczasem ścinawianin unikał wymiaru sprawiedliwości ile tylko mógł.

Kilka dni temu policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna wrócił do kraju.
– Wykonując czynności służbowe, mundurowi zauważyli poszukiwanego na jednej z ulic Ścinawy. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – powiedziała nam Sylwia Serfin, oficer prasowy KPP Lubin. – W trakcie wykonywania z nim czynności służbowych, policjanci dodatkowo  udowodnili mężczyźnie kradzież i kradzież z włamaniem.
Z ustaleń policjantów wynika, że 26-latek, zanim opuścił granicę naszego kraju, najpierw wykorzystał okazję i z otwartej skrzyni załadunkowej samochodu ukradł agregat prądotwórczy o wartości 2 tysięcy złotych, a potem włamał się do jednej  z piwnic na terenie Ścinawy i ukradł kosiarkę spalinową wraz z koszem  i agregat. Starty jakie oszacowali właściciele to przynajmniej 3,5 tysiąca złotych.

– Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd za te przestępstwa przedłużył karę pozbawienia wolności temu mężczyźnie o kolejne 10 miesięcy. Łącznie za swoje czyny, 26-latek spędzi za więziennymi kratami 6,5 roku – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.