×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Umowa na budowę kładki podpisana. Szykują się utrudnienia

Ponad 6,8 mln zł i 12 miesięcy na zakończenie budowy kładki nad Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie ma firma Himmel i Papesch z siedzibą w Opolu. Umowa właśnie została podpisana.

 

Na początku przyszłego tygodnia przekazany zostanie plac budowy. Stara kładka, która zawaliła się w kwietniu 2019 roku zostanie rozebrana, a w jej miejsce wybudowana zostanie nowa.

Nową kładkę wybierali mieszkańcy w plebiscycie. Najbardziej do gustu przypadła lubinianom przeprawa, która będzie miała ponad 93 metry długości i na ponad połowie będzie konstrukcją podwieszoną. Zachowane zostaną dotychczasowe wejścia na kładkę – schodami od ulicy Baligrodzkiej i Komisji Edukacji Narodowej oraz od ulicy Pawiej. Zmontowana zostanie również winda.

W związku z tym, że wyburzanie kładki rozpocznie się niebawem kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

 
P1060205
P1060208

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.