×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Umowa na przebudowę ulicy Szkolnej w Przemkowie podpisana

Przedstawiciele władz powiatu polkowickiego podpisali umowę z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej biegnącej przez ulicę Szkolną w Przemkowie. W ramach inwestycji położona zostanie nowa nawierzchnia i kanalizacja deszczowa. Prace już wkrótce się rozpoczną a całość pochłonie prawie półtora miliona złotych.

Przebudowa ulicy Szkolnej ma na celu nie tylko poprawę systemu odprowadzania wód opadowych, ale również kompleksową modernizację nawierzchni drogi, w tym położenie nowego asfaltu oraz odtworzenie chodnika.Nowa kanalizacja deszczowa zostanie dostosowana do obowiązujących obecnie standardów i zastąpi istniejący, niewydolny już system, który często nie radził sobie z dużymi opadami. Dzięki inwestycji przepustowość systemu zostanie znacznie zwiększona, eliminując występujące dotychczas problemy. Zdecydowanie poprawi się komfort mieszkańców w tym zakresie.

Kluczowym elementem tej inwestycji jest także położenie 3 tysięcy metrów kwadratowych nowej nawierzchni asfaltowej oraz odtworzenie 500 metrów kwadratowych chodnika wraz z montażem nowych barierek ochronnych, co poprawi stan techniczny i estetykę drogi, nadając blask i funkcjonalność. Dzięki temu, kierowcom będzie jeździło się wygodniej, a piesi będą mogli bezpieczniej przemieszczać się po okolicy. Należy dodać, że przy tej ulicy znajduje się przedszkole, zatem zyskają również najmłodsi oraz ich rodzice.

-Przebudowa ulicy Szkolnej w Przemkowie to inwestycja, która jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności. Rozwiąże ona problem z odprowadzaniem wód opadowych oraz znacząco poprawi stan drogi. Dzięki nowej nawierzchni zagwarantujemy komfort i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom tej trasy. Dziś podpisana umowa to dowód na to, ze angażujemy się w realizację tego projektu. Podpisanie umowy to kolejny krok w stronę poprawy infrastruktury i podniesienia jakości życia mieszkańców powiatu polkowickiego – podkreśla Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Cała inwestycja pochłonie prawie 1,5 mln zł. Część środków powiatowi udało się uzyskać z Polskiego Ładu. Wykonawcy, którym jest firma Bresso z siedzibą w Polkowicach, przekazano już plac budowy, zatem prace rozpoczną się już niebawem. Zadanie zakończy się jeszcze w tym roku.

 
s1
s2
s3

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.