×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Umowa na termomodernizację kolejnego wieżowca podpisana

Kolejny blok w Polkowicach zostanie gruntownie zmodernizowany. Głównym celem robót będzie ocieplenie całego obiektu. Tym razem odnowiony będzie wieżowiec przy ulicy Ratowników 4-6. Koszt inwestycji to blisko 2,6 mln zł. Umowa już została podpisana z wykonawcą.

Obecnie trwa jeszcze termomodernizacja bloku przy ul. Skalników, a władze gminy już zaplanowały kolejną inwestycję. Tym razem zmodernizowany będzie wieżowiec przy Ratowników w klatkach od 4 do 6. Burmistrz Wiesław Wabik podpisał już umowę z wykonawcą. Inwestycja pochłonie blisko 2,6 mln zł, z czego 60 proc., a więc ponad 1,5 mln zł to kwota z budżetu gminy Polkowice, a nieco ponad 1 mln zł (40 proc.) zapłaci Wspólnota Mieszkaniowa Ratowników 4-6.

-Wiele lat temu, rozpoczęliśmy program wymiany okien, a program termomodernizacji i odnawiania elewacji jest kontynuacją i rozszerzeniem tych działań, które mają na celu poszanowanie energii. Dzięki temu, oszczędność energii, jaką osiągnęliśmy, przełożyła się na ogromne oszczędności pieniędzy, które zostały w portfelach naszych mieszkańców. Po drugie, dzięki temu nasze budynki wyglądają na zadbane, atrakcyjne i odświeżone, co też jest ważne dla nas wszystkich. Ważny jest dla nas również aspekt proekologiczny – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Pierwsze prace rozpoczną się w lipcu.

-Dzisiaj podpisujemy umowę, a potem mamy trzydzieści dni na wejście na inwestycję. W tej chwili kończymy prace na ulicy Skalników i potem płynnie będziemy przewozili rusztowania na ulicę Ratowników – mówi Radosław Bednarz, wykonawca inwestycji. – Najpierw ustawimy rusztowanie na połowie budynku. Całość starego docieplenia zostanie zerwana. To będzie najtrudniejszy etap z punktu widzenia lokatorów, gdyż na ten czas będziemy musieli szczelnie zabezpieczyć okna. I potem, gdy zerwiemy stare tynki, zaczniemy pracę nad dociepleniem budynku.

Termin realizacji inwestycji to sześć miesięcy od daty przekazania wykonawcy placu budowy. Data ta może ulec zmianie w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z technologią.

Termomodernizacja obejmuje docieplenie wszystkich elewacji, zmianę kolorystyki budynku oraz termomodernizację stropodachu. Kolorystyka osiedli mieszkaniowych z zabudową wielorodzinną opiera się na trzech bazowych kolorach: biały, jasny szary i ciemny szary, oraz akcentach kolorystycznych charakterystycznych dla danego osiedla. W przypadku osiedla Krupińskiego, a więc i ulicy Ratowników, są to czerwony i bordowy.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
Umowa Ratowników 2
Umowa Ratowników
DCIM341MEDIADJI_0811.JPG
DCIM341MEDIADJI_0811.JPG

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.