×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Umowy na projekty techniczne budowy remizy i modernizacji świetlicy

Władze gminy Rudna podpisały umowy na opracowanie dokumentacji technicznych dwóch zaplanowanych już wcześniej inwestycji. Chodzi o budowę nowej remizy OSP w Gwizdanowie i modernizację świetlicy wiejskiej w Kliszowie.

Przypomnijmy, że budynek strażnicy w Gwizdanowie został rozebrany. W tym samym miejscu powstanie zupełnie nowy obiekt z garażem na dwa średnie wozy strażackie, karetkę i łódź ratunkową. Będzie też wieża do suszenia węży strażackich i pomieszczeniem socjalnym na około 30 osób. W budynku znajdą się także sanitariaty, szatnia, zaplecze kuchenne i magazyn na wyposażenie przeciwpowodziowe z możliwością wejścia do niego od zewnątrz.

-W ramach całej inwestycji wykonane zostaną także dojścia do remizy, chodniki i parking a teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Wybudowane zostaną zbiorniki na deszczówkę umożliwiające tankowanie wozów strażackich oraz przyłącze światłowodowe – czytamy w opisie.

Projektant uwzględni ponadto wykonanie instalacji oświetlenia ogólnego, nocnego, ewakuacyjnego, awaryjnego, elektryczną, odgromową, alarmową i internetową. W budynku mają zostać wykonane instalacje: centralnego ogrzewania (gazowa, pompa ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi), ciepłej wody i p.poż, wentylacji, klimatyzacji, wod-kan i gazowej i monitoring. Projekt ma uwzględnić również wyposażenie remizy w meble.

Koszt opracowania dokumentacji na wykonanie tego zadania to 56,5 tys. zł.

Natomiast modernizacja świetlicy w Kliszowie obejmie kompleksowy remont pomieszczeń w budynku głównym, nowe poszycie dachowe wraz z dociepleniem, przebudowę dachów na części kuchennej i sali głównej, ocieplenie strychu, kompleksową modernizację sanitariatów, izolację fundamentów i docieplenie budynku wraz z nową elewacją.

-Wykonane zostaną nowe instalacje: centralnego ogrzewania (gazowa, pompa ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi zamontowanymi na dachu), ciepłej wody i p.poż, oświetlenia ogólnego, nocnego, ewakuacyjnego i awaryjnego, odgromową, alarmową, internetową, wentylacji, klimatyzacji, wod-kan i gazową. Projekt ma uwzględnić montaż monitoringu, wyposażenie w meble i sprzęt, zagospodarowanie terenu wraz z oświetleniem, chodnikami, modernizację istniejącej sceny zewnętrznej wraz z wykonaniem oświetlenia wiaty – czytamy na stronie internetowej gminy Rudna.

W istniejącym budynku przyległym do świetlicy planowane jest rozdzielnie instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wody od instalacji budynku głównego. Ponadto budynek zostanie docieplony, pojawi się nowa elewacja a drzwi do budynku głównego zostaną zamurowane. Koszt opracowania dokumentacji to 59,6 tys. zł.

Oba projekty mają być gotowe w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W dalszej kolejności ogłoszone zostaną przetargi na wyłonienie wykonawców tychże inwestycji.

 
d1

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.