×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Uroczysta gala jubileuszowa Uzdrowisk Kłodzkich

Należąca do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź, spółka Uzdrowiska Kłodzkie świętowała dostojny jubileusz 50-lecia swojego funkcjonowania. Uroczyste obchody zorganizowano w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w Polanicy-Zdrój. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Raz Dwa Trzy. 

To była wyjątkowa uroczystość nie tylko dla wszystkich pracowników Uzdrowisk Kłodzkich, ale także zarządu KGHM. Uzdrowiska Kłodzkie należą bowiem do Grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi.Podczas uroczystej gali, która odbyła się dzisiaj w Teatrze Zdrojowym, wyróżniono najbardziej zasłużonych pracowników uzdrowisk. Wśród nich znalazły się osoby, których staż pracy w spółce sięga ponad 40 lat. Podczas wydarzenia przypomniano także historię Uzdrowisk Kłodzkich. Sporo miejsca poświęcono także teraźniejszości i przyszłości spółki.

-Jubileusz to nie tylko okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i spojrzenia w przyszłość, ale przede wszystkim święto pracowników, którzy swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i lojalnością przyczynili się do sukcesu firmy – mówi Łukasz Surażyński, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU.

1 stycznia 1974 roku na mocy Zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej odrębnie funkcjonujące dotąd przedsiębiorstwa państwowe „Uzdrowisko Polanica”, „Uzdrowisko Duszniki” oraz „Uzdrowisko Kudowa”, stały się jednym organizmem pod nazwą „Zespół Uzdrowisk Kłodzkich – przedsiębiorstwo państwowe”, dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU.

Uzdrowiska Kłodzkie mają niezwykle bogatą historię i są nieodłącznie związane z historią Dolnego Śląska. Działalność uzdrowiskowa prowadzona jest w 14 obiektach położonych w Polanicy, Dusznikach i Kudowie – Zdroju, które oferują łącznie ponad 1500 miejsc noclegowych. Leczenie uzdrowiskowe prowadzone jest w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w formule pełnopłatnej, która zyskuje z roku na rok coraz większe grono klientów, zarówno z kraju jak i zagranicy.

Z kolei produkcja wód mineralnych realizowana jest w 3 rozlewniach, zlokalizowanych w Jeleniowie i Polanicy – Zdroju, gdzie butelkowane są doskonałej jakości wody mineralne, sygnowane marką Staropolanka i Wielka Pieniawa.

Obchodzące jubileusz działalności Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU rozpoczęły prace nad kompleksową modernizacją dusznickiego szpitala uzdrowiskowego, Jan Kazimierz. Już niedługo placówka zmieni swój wygląd i diametralnie poprawi komfort dla swoich gości. Prace modernizacyjne obejmują szereg obszarów, mających na celu podniesienie standardów i poprawę komfortu dla pacjentów oraz kuracjuszy. Planowane są również remonty pozostałych obiektów referencyjnych w Polanicy-Zdroju oraz Kudowie-Zdroju. Wartość realizowanych obecnie projektów to ponad 54 mln złotych, a z ich efektami będziemy mogli zapoznać już w przyszłym roku.

Uzdrowiska Kłodzkie to konglomerat kilku podmiotów: Uzdrowisko Świeradów, Uzdrowisko Połczyn, Uzdrowisko Cieplice. W ciągu najbliższych pięciu lat, wszystkie uzdrowiska wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk (GK KGHM Polska Miedź S.A.) planują wydatkować na swoje inwestycje przeszło 310 mln zł, z czego na lata 2024-2025 przypada kwota ponad 230 mln zł.

 
k1
k4
k8
k7
k9
k2

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.