×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Urząd Gminy i ośrodek zdrowia w Kotli jak nowe. Będzie komfortowo

W budynku Urzędu Gminy w Kotli trwają ostatnie prace budowlane i wykończeniowe. Obecnie montowana jest stolarka drzwiowa, panele, malowane są ściany, zamontowano również panele fotowoltaiczne. Urzędnicy wprowadzą się do odnowionych pomieszczeń już na początku wakacji.

Budynek Urzędu Gminy w Kotli przechodzi kompleksowy i generalny remont. Właściwie została tylko stara konstrukcja całego obiektu. Część wnętrza bowiem całkowicie wyburzono, by – zgodnie z dokumentacją projektową – powstały nowe pomieszczenia i sale. Dodajmy, że równocześnie prowadzone są prace remontowe i modernizacyjne budynku, w którym mieści się ośrodek zdrowia.

– Oba budynki wyglądają przepięknie. Z zewnątrz widać wykończoną elewację, w środku pozostało nam jeszcze trochę prac wykończeniowych. Niestety wydłużył nam się czas przebudowy tych obiektów, a to głównie z powodu obiektu ośrodka zdrowia, w którym cały czas prowadzona była działalność. Z jednej strony trwa remont, a z drugiej lekarze normalnie przyjmują pacjentów. Więc jest to inwestycja na żywym organizmie, stąd wynikły opóźnienia. Na koniec czerwca cały budynek ośrodka zdrowia jeszcze nie będzie gotowy, myślę, że dopiero w sierpniu. Ale jeśli chodzi o budynek Urzędu Gminy, to tutaj prace zakończą się lada dzień – powiedział nam wójt gminy Kotla, Łukasz Horbatowski.

Obie inwestycje prowadzone są od ponad roku, ale obejmują bardzo duży zakres prac budowlanych i modernizacyjnych.

-Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z tego, jak obydwa te budynki będą wyglądać po zakończeniu całości inwestycji. Było dużo wyrzeczeń i cierpliwości, ale opłaciło się – dodaje wójt Kotli.

Na czas prowadzenia wszystkich prac, urzędnicy tymczasowo przenieśli się do Chociemyśli, a pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zajęli budynek sali gimnastyczną przy szkole podstawowej.

Nowy budynek urzędu jest nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie w komfortowych warunkach. Wszystkie referaty będą
w jednym miejscu, co ułatwi mieszkańcom załatwienie spraw formalnych.

Na realizację przebudowy dwóch budynków (GOZ Kotla i UG Kotla) pozyskano środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w łącznej wysokości 10,6 mln zł.

 
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005
nowe006
nowe007
nowe008
nowe009

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.