×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

W drodze – wernisaż fotografii Macieja Iżyckiego

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii ulicznej Macieja Iżyckiego. Wernisaż zaplanowano 7 października, o godzinie 18 w Galerii Sztuki Formaty w Gaworzycach.

Jak zapewniają pracownicy galerii Formaty – na wystawie będziemy mogli obejrzeć piękne fotografie. Zdjęcia są najczęściej czarno-białe, tajemnicze, a nawet… magiczne. Dlatego warto zaplanować piątkowe popołudnie na spotkanie ze sztuką.

– Na wystawie będzie kilkadziesiąt fotografii z szeroko pojętego nurtu fotografii ulicznej. Wiele o wystawie mówi jej tytuł „W drodze – chwile, ludzie, miejsca”. Jest to fotograficzny zapis moich mniejszych i większych podróży, nie zawsze w odległe zakątki kraju i Europy, ale też na ulice Głogowa i okolicznych miejscowości – zachęca Maciej Iżycki.

 
maciej_izycki

Wybrane dla Ciebie

Szukasz pomysłu na weekend? Muzeum w Głogowie zaprasza

Zbliżający się weekend zapowiada się naprawdę upalnie. Jeśli nie macie w planach wylegiwania się nad wodą i szukacie pomysłu na ciekawe spędzenie czasu wolnego, to zapraszamy do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.