×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

W gminie Rudna nagrodzono stypendiami najlepszych uczniów

Jak co roku władze gminy Rudna przyznały najlepszym uczniom stypendia naukowe. Nagrodzono łącznie 19 uczniów. Na ten cel gmina wydała 45,6 tys. zł. 

O stypendia mogli ubiegać uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, tj. średnią arytmetyczną ocen minimum 4.9. lub ocenę z zachowania minimum bardzo dobrą i byli laureatami olimpiad przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Władze gminy wyróżniły stypendiami 19 uczniów z całej gminy.

-Cieszę się, że co roku jest tak wielu stypendystów, bo to oznacza, że mamy zdolną młodzież, w kształcenie której warto inwestować. Gratuluję wszystkim uczniom i życzę im realizacji marzeń. Są świetną wizytówką naszej gminy – podkreślił Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Jedną z wysokich średnich ocen uzyskała Aleksandra Ziemba, która uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego i trenuje piłkę ręczną.

-Od godziny 8. do 17. jestem w szkole i na codziennym treningu. Do domu wracam około 18., wieczorem odrabiam lekcje. Nie marnuję czasu podczas zajęć w szkole. Jestem bardzo skupiona, bo wiem, że później nie będę miała czasu tego odrobić – mówi młoda szczypiornistka.

Dawid Przybylak, który uczy się w Technikum Mechatronicznym w Chocianowie podkreśla, że kluczem do sukcesu, poza zdolnościami i pracą, jest także odpowiednie zachowanie.

– Kluczowy jest pierwszy miesiąc w nowej szkole, kiedy nauczyciele nas poznają. Warto pokazać się z jak najlepszej strony i nie sprawiać kłopotów. Procentuje to w przyszłości w postrzeganiu ucznia przez nauczycieli – mówi Dawid.

 
s5
s4
s3
s2
s1

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi uczniowie z gminy Kotla wyróżnieni stypendiami

Ponad 30 uczniów i tegorocznych absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie otrzymało stypendia za najlepsze osiągnięcia w nauce. Pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe statuetki wręczała zastępca wójta, Kamila Suchocka – Szperlik. Każdy z wyróżnionych uczniów otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 300 zł.

Uzdolnieni uczniowie odebrali stypendia i listy gratulacyjne

Ponad setka uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Polkowice otrzymała stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Nagrody finansowe trafiły już na konta młodych uzdolnionych uczniów, a burmistrz Łukasz Puźniecki osobiście wręczył im specjalne listy gratulacyjne.

Festyny, pikniki, biesiady, czyli weekend w gminie Rudna

Już w najbliższy weekend zapraszamy mieszkańców gminy Rudna i wszystkich gości na kolejne imprezy, jakie zostały zaplanowane w Gwizdanowie, Toszowicach, Rudnej i Ciechłowicach.

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.