×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

W gminie Rudna nagrodzono stypendiami najlepszych uczniów

Jak co roku władze gminy Rudna przyznały najlepszym uczniom stypendia naukowe. Nagrodzono łącznie 19 uczniów. Na ten cel gmina wydała 45,6 tys. zł. 

O stypendia mogli ubiegać uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, tj. średnią arytmetyczną ocen minimum 4.9. lub ocenę z zachowania minimum bardzo dobrą i byli laureatami olimpiad przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Władze gminy wyróżniły stypendiami 19 uczniów z całej gminy.

-Cieszę się, że co roku jest tak wielu stypendystów, bo to oznacza, że mamy zdolną młodzież, w kształcenie której warto inwestować. Gratuluję wszystkim uczniom i życzę im realizacji marzeń. Są świetną wizytówką naszej gminy – podkreślił Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Jedną z wysokich średnich ocen uzyskała Aleksandra Ziemba, która uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego i trenuje piłkę ręczną.

-Od godziny 8. do 17. jestem w szkole i na codziennym treningu. Do domu wracam około 18., wieczorem odrabiam lekcje. Nie marnuję czasu podczas zajęć w szkole. Jestem bardzo skupiona, bo wiem, że później nie będę miała czasu tego odrobić – mówi młoda szczypiornistka.

Dawid Przybylak, który uczy się w Technikum Mechatronicznym w Chocianowie podkreśla, że kluczem do sukcesu, poza zdolnościami i pracą, jest także odpowiednie zachowanie.

– Kluczowy jest pierwszy miesiąc w nowej szkole, kiedy nauczyciele nas poznają. Warto pokazać się z jak najlepszej strony i nie sprawiać kłopotów. Procentuje to w przyszłości w postrzeganiu ucznia przez nauczycieli – mówi Dawid.

 
s5
s4
s3
s2
s1

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi studenci z gminy otrzymali od burmistrza stypendia

Władze gminy Polkowice wyróżniły najlepszych studentów nagrodami finansowymi. Wśród wyróżnionych stypendystów są przedstawiciele wielu kierunków i specjalizacji, zarówno technicznych, jak i humanistycznych.

Stypendia wójta gminy Rudna dla najzdolniejszych uczniów i studentów

Władze gminy Rudna po raz kolejny przyznały jednorazowe stypendia naukowe najzdolniejszym swoim uczniom. Z wyróżnionymi młodymi osobami spotkał się wójt gminy, Adrian Wołkowski. Wszyscy nagrodzeni stypendyści osiągnęli średnią ocen na poziomie co najmniej 4,5.

W Toszowicach powstanie nowe zaplecze sportowe

W Toszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. Nowa inwestycja pochłonie 1,3 mln zł.

Najlepsi uczniowie i sportowcy gminy Grębocice nagrodzeni stypendiami

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów uczelni otrzymało stypendia ufundowane przez władze gminy Grębocice. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i okazjonalnych statuetek odbyła się w auli Szkoły Podstawowej w Grębocicach.

KGHM ufundował stypendia dla najlepszych sportowców Dolnego Śląska

27 młodych, utalentowanych sportowców z całego Dolnego Śląska otrzymało roczne stypendia w ramach tegorocznej edycji programu „Miedziane rywalizacje”. Wsparcie finansowe wyróżnionym udzieliła spółka KGHM, a symboliczne czeki wręczał Tomasz Zdzikot, pełniący obowiązki prezesa Polskiej Miedzi. 

Starosta nagrodził najlepszych uczniów. Stypendia wręczone

Sześcioro uczniów ze szkół powiatu polkowickiego otrzymało stypendia naukowe ufundowane przez władze starostwa. Są to nagrody, na które zapracowali uczniowie w poprzednim roku szkolnym. Czworo z nich uczęszcza do polkowickiego Zespołu Szkół, zaś pozostała dwójka do Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Sport

Święta wojna z Lublinem i koronacja mistrzyń Polski. Wszyscy na halę!

22 maja 2024 roku to kolejna data, która zapisze się złotymi zgłoskami w historii lubińskiego szczypiorniaka. Tego dnia zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin – po raz czwarty z rzędu a piaty w historii – odbiorą złote medale mistrzostw Polski. Wstęp na halę RCS będzie darmowy, więc zapraszamy do kibicowania.

Na sygnale

Przecierali oczy ze zdumienia. To auto nie powinno wyjechać na drogę

Mandat w wysokości 1 tysiąca złotych i 20 punktów karnych „zarobił” 44-latek, który prowadził busa, który na drodze w ogóle nie powinien się znaleźć. Uwagę mundurowych patrolujących lubińskie ulice zwróciły koła samochodu – przednie niemal nie miały powietrza, a tylne koło było niedokręcone i źle przymocowane.

Rozmaitości

Oficjalne pożegnanie Jarosława Bako. Bramkarska legenda odchodzi

Jarosław Bako, były legendarny golkiper a później trener bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin żegna się z miedziowym klubem. Wczoraj, przed pierwszym gwizdkiem meczu z ŁKS Łódź, został oficjalnie pożegnany przez władze klubu. Pamiątkowy canvas wręczył mu dyrektor sportowy, Piotr Burlikowski.