×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Prace budowlane ruszyły z początkiem marca. Zgodnie z podpisaną umową wybudowano 170-metrowy odcinek nowej drogi. Położono asfalt, wykonano odwodnienie, powstał też nowy chodnik wyłożony kostką brukową. Wybudowano również zjazdy do posesji i zmodernizowano oświetlenie uliczne.

Inwestycja powoli zmierza do końca. Pozostało jeszcze wykonanie pobocza i przeprowadzenie końcowych prac porządkowych. Budowa nowej drogi kosztowała łącznie ponad 940 tys. zł, z czego blisko 850 tysięcy gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 
kozlice1
kozlice2
kozlice3

Wybrane dla Ciebie

Nowa droga w Koźlicach otwarta

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna mogą już skorzystać z nowej drogi. To 170 metrowy odcinek z odwodnieniem. Powstał też nowy chodnik, zamontowano oświetlenie.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Rusza przebudowa sieci wodociągowej w Koźlicach

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Koźlicach. W ramach zadania zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody, sieć wodociągowa i sanitarna. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

W Czerńcu powstaje nowa droga

Trwają intensywne prace związane z budową nowej drogi w Czerńcu w gminie Lubin. Prace powinny zakończyć się z końcem maja. Inwestycja pochłonie około 230 tys. zł.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

W Koźlicach powstaje nowa droga do osiedla domów jednorodzinnych

Ruszyła budowa nowej drogi od strony ogródków działkowych w Koźlicach w gminie Rudna. W ramach zadania powstaną indywidualne zjazdy i dojścia do posesji oraz miejsc odbioru odpadów. Inwestycja pochłonie ponad 180 tys. zł.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.