×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

W Legnicy chcą wybudować Centrum Zdrowia Psychicznego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy chce wybudować od podstaw Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych. – W tej sferze usług medycznych – tak na mapie kraju jak i Dolnego Śląska – niestety istnieją białe plamy, a potrzeby naszego społeczeństwa są coraz większe – wyjaśnia decyzję Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor szpitala.

W całym kraju brakuje nie tylko lekarzy specjalistów w tej dziedzinie, ale także poradni, nie mówiąc już o dedykowanych placówkach medycznych. Za chwilę – w Lubinie – zostanie oddane do użytku Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Za ciosem chce pójść legnicka placówka, która już zapowiedziała utworzenie szpitala zdrowia psychicznego dla dorosłych.

– W związku z tym, że istnieje duża szansa na pozyskanie w najbliższych miesiącach dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia na ten cel, to przygotowujemy się do złożenia wniosku na realizację inwestycji pn.: „Budowa Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy”, zaplanowaną na lata 2025-2026. Konkurs dotyczy wsparcia placówek medycznych zajmujących się opieką psychiatryczną, a przypomnijmy, że w szpitalu działają już oddział psychiatryczny ogólny, a także oddział dzienny – wyjaśnia Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor WSS w Legnicy.

Nowa placówka miałaby mieścić się w osobnym obiekcie, który powstałby w północno-wschodniej części całego szpitalnego kompleksu, w sąsiedztwie pracowni mikrobiologicznej.

-W związku z tym musimy dokonać przekształcenia sposobu zagospodarowania naszych gruntów. Wystąpiliśmy już w tej kwestii do legnickiego samorządu i cieszymy się, że nasza prośba została przez prezydenta Macieja Kupaja skierowana pod obrady Rady Miejskiej. Uchwała intencyjna w tej sprawie została przyjęta na ostatniej sesji przez radnych. Proces ten otwiera drogę do opracowania i zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, co jest istotne dla planowania nowych usług medycznych przez nasz szpital – dodaje na koniec dyrektorka legnickiego szpitala.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.