×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

W Polkowicach już szukają wolontariuszy WOŚP

Choć do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało jeszcze trochę czasu, polkowicki sztab działający przy Centrum Kultury już teraz zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy do współpracy.

To będzie już 30., jubileuszowy wielki finał WOŚP. Orkiestra będzie grała w całym kraju 30 stycznia, ale już teraz chętni wolontariusze mogą zgłaszać się do lokalnych sztabów. By zostać wolontariuszem WOŚP, wystarczy wejść na stronę Orkiestry i zgłosić swój udział.

-W formularzu trzeba podać dane osobowe kandydata i załączyć zdjęcie. Wkrótce do osób, które się zgłosiły, odezwie się szef sztabu, aby zweryfikować poprawność danych i potwierdzić udział podczas finału – mówi Joanna Stępień, kierownik działu komunikacji i promocji w Centrum Kultury w Polkowicach.

Hasłem jubileuszowego finału WOŚP będzie: „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze będą zbierane na dziecięcą okulistykę.

 
FB_zostan_wolontariuszem_sztabu_01

Wybrane dla Ciebie

Ponad 880 zawodników ukończyło Bieg Barbórkowy. ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

Jubileuszowy 35. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą przeszedł już do historii. Na mecie zameldowało się ponad 880 zawodników z całego kraju. W kategorii OPEN zwyciężył Ukrainiec Mykola Iukhymchuk reprezentujący klub Achilles Leszno. Wśród pań triumfowała Paulina Kaczyńska ze Stargardu. Najlepszym wśród załogi KGHM był Wojciech Pachnik z kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice, który zwyciężył także […]

Od dzisiaj wydają pakiety startowe do Biegu Barbórkowego!

Już od dzisiaj uczestnicy Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą mogą odbierać swoje pakiety startowe. Będą one rozdawane w małej salce treningowej przy hali widowiskowo – sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

W tym roku mija 40 lat od pacyfikacji kopalni ZG Rudna

Zakłady Górnicze „Rudna” przygotowują się do uczczenia 40. rocznicy pacyfikacji kopalni. Pierwszym akcentem obchodów był niedawny V Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka, a główne uroczystości w tym roku zaplanowano 17 grudnia.

Jubileuszowa kadź stanęła na Rondzie Hutników w Głogowie

Przed południem na głogowskim Rondzie Hutników stanęła 17-tonowa kadź pochodząca z Huty Miedzi Głogów. Operacja transportu i finalnego jej postawienia trwała kilkadziesiąt minut i była widowiskowa. Na kadzi powstało barwne graffiti i jubileuszowe logo KGHM. 

Wielka gala z okazji 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź

Wyjątkową oprawę miała gala 25-lecia Związku Pracodawców Polska Miedź. Honorowym gościem uroczystości był prezes spółki KGHM, Marcin Chludziński. Listy gratulacyjne nadesłała m.in. wiceminister edukacji, Marzena Machałek. Z okazji dostojnego jubileuszu, prezes ZPPM, Beata Staszków, wręczyła cztery statuetki „Asy 25-lecia” wyróżniającym się pracodawcom.

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie. Nowy sztandar i medale

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w reprezentacyjnej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się dzisiaj uroczysta akademia, podczas której nadano Oddziałowi nowy sztandar i odznaczono zasłużonych pracowników.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.