×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

W Polkowicach ruszył program szczepień przeciwko grypie

W gminie Polkowice rozpoczęła się kolejna już edycja programu zdrowotnego pod hasłem: „Grypa 60+”. Zainteresowani seniorzy mogą już zapisywać się na bezpłatne szczepienie. Rejestrację telefoniczną uruchomiło Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę przypada od października do kwietnia. Grypa często błędnie mylona jest ze zwykłym przeziębieniem, jednak jej konsekwencje dla zdrowia mogą być bardziej niebezpieczne. Szczepionka przeciw grypie powinna być powtarzana każdego roku. Przede wszystkim spada odporność poszczepienna.

To oznacza, że po pewnym czasie ochrona nie jest utrzymywana na odpowiednim poziomie i zależy to od wielu czynników, tj. wieku pacjenta, ogólnego stanu zdrowotnego. Kolejne dawki powodują, że organizm jest chroniony przez cały czas. Szczepienia powinny być powtarzane również ze względu na samego wirus. Ulega on różnym mutacjom, dlatego szczepionki są często modyfikowane.

– Rozpoczęliśmy program szczepień na grypę. To jest jeden z elementów naszej troski o polkowickich seniorów. Zdrowie polkowiczan jest dla mnie priorytetem – podkreśla burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
szczepienia

Wybrane dla Ciebie

Zaszczep się i wygraj atrakcyjne nagrody. Kampania społeczna w gminie

Władze gminy Lubin zachęcają swoich mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. W tym celu z inicjatywy wójta Tadeusza Kielana ruszyła specjalna kampania promocyjna, której celem jest zwiększenie liczby zaszczepionych osób. Każdy, kto do końca października przejdzie pełny cykl szczepień weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Wizyta wicewojewody w punkcie szczepień w Polkowicach

Od momentu uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w Polkowicach, udało się już zaszczepić ponad dwa tysiące osób. Dla zainteresowanych mieszkańców gminy i okolic przygotowano wszystkie rodzaje dostępnych na rynku preparatów. Szacuje się, że do końca czerwca w Polkowicach zaszczepionych może być nawet 30 tysięcy osób.

Ruszają powszechne punkty szczepień w Lubinie i Polkowicach

Jutro w Lubinie rusza Powszechny Punkt Szczepień, który utworzony został w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Chętni przyjęcia dawki już mogą się rejestrować. Pierwsze osoby zostaną zaszczepione we wtorek, kolejne w ciągu następnych dni. 

Dodatkowe stanowiska do obsługi rejestracji szczepień w PCUZ

By usprawnić proces rejestracji szczepień przeciwko COVID-19, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach uruchomiono dodatkowo dziesięć nowych stanowisk telefonicznych. Telefony od zainteresowanych szczepieniami odbierają wolontariusze. Szacuje się, że tylko w kwietniu w PCUZ może zarejestrować się nawet 20 tysięcy pacjentów.

Dowiozą na szczepienia. Gmina zapewnia darmowy transport

Do Urzędu Gminy w Polkowicach wciąż zgłaszają się osoby, które ze względów zdrowotnych mają kłopoty z dotarciem do punktu szczepień. Samorząd pomaga takim mieszkańcom fundując im darmowy transport do przychodni.

Pierwsi policjanci już zaszczepieni

W całym kraju rozpoczęły się już szczepienia pracowników służb mundurowych. Na pierwszy ogień zaszczepiono m.in. policjantów. Szczepienia mają za sobą już pierwsi funkcjonariusze z legnickiej komendy.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.