×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

W Polkowicach w blokach doczepiają balkony

Spółdzielnia Mieszkaniowa Cuprum w Polkowicach rozpoczęła ciekawy projekt. W blokach wielorodzinnych, w których nigdy wcześniej nie było to przewidziane, montowane są tzw. doczepiane balkony. Pierwsze z nich pojawiły się już w blokach przy ulicy Legnickiej.

Balkon jest często traktowany jako dodatkowy atut mieszkania. W części budynków na zasobach polkowickiej spółdzielni, podczas ich projektowania, takich rozwiązań nie przewidziano. Nowe technologie w budownictwie przychodzą jednak z gotową receptą i mieszkańcy bloków już montują pierwsze doczepiane balkony. Spółdzielnia szykuje projekty dla kolejnych budynków.

Jest to inicjatywa mieszkańców. Pierwsze balkony powstały w blokach przy ulicy Legnickiej 3a-3b oraz Legnickiej 11. Obecnie są projektowane balkony w dwóch blokach przy ulicy Górników oraz Legnickiej 9a-9b i Legnickiej 13. Aby spółdzielnia mogła zająć się wszelkimi procedurami administracyjnymi, zgodę na przyszłe zamontowanie balkonu musi wyrazić większość właścicieli mieszkań w danym budynku.

– Jako spółdzielnia wzięliśmy na siebie wszelkie procedury, jak choćby wystąpienie o zgodę na budowę czy właśnie projekt. W momencie, gdy mamy zgodę większości właścicieli mieszkań, wówczas zlecamy projekt dla całego budynku – wyjaśnia Krzysztof Nester, prezes SM CUPRUM w Polkowicach.

Są jednak takie bloki, w których 50 procent mieszkańców nie zgodziło się na balkony, więc to przedsięwzięcie nie będzie dotyczyć tych bloków.

– Dlaczego się nie zgodzili? Być może dlatego, że jako spółdzielnia opłacamy sam projekt. Natomiast koszt samego balkonu czy też wymiany okna na taką potrzebę jest po stronie mieszkańca – zastanawia się szef spółdzielni. – Ważne, by podkreślić, że sama zgoda mieszkańca na doczepienie balkonu wcale nie oznacza, że my ten balkon od razu musimy montować. Bo umowa na to jest pomiędzy firmą a mieszkańcami. I można to zrealizować nawet kilka lat później, albo i wcale. Gratuluję mieszkańcom inicjatywy. Spółdzielnia na pewno dołoży wszelkich starań, aby przygotować projekty dla wszystkich bloków, w których większość mieszkańców wyrazi chęć doczepienia takiego balkonu. Nowe technologie to nie jest coś, czego należy się obawiać, a z czego należy korzystać. Wiele dekad temu architekci nie przewidzieli takich rozwiązań w części naszych zasobów. Świetnie, że świat poszedł tak do przodu, że teraz te niedogodności możemy naprawić – kwituje Krzysztof Nester.

Edyta Drzymała/polkowice.eu.

 

 
DCIM341MEDIADJI_0267.JPG
DCIM341MEDIADJI_0267.JPG
DCIM341MEDIADJI_0271.JPG
DCIM341MEDIADJI_0271.JPG

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.