×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

W Polkowicach widać i czuć świąteczny klimat. Choinka już świeci

Mikołajki to czas inauguracji świątecznych iluminacji. Nie inaczej było w Polkowicach, gdzie kilkunastometrowa choinka rozbłysnęła setkami lampek wprowadzając mieszkańców w świąteczny klimat.

Tradycyjnie w Mikołajki polkowicki rynek wypełnił się tłumem mieszkańców, niecierpliwie wyczekujących rozświetlenia choinki oraz wizyty świętego Mikołaja. Nie zawiedli się ani jedni, ani drudzy. Kiedy na świątecznym drzewku rozbłysły tysiące kolorowych lampek, efekt docenili wszyscy.

-To już stało się tradycją, że szóstego grudnia wspólnie uczestniczymy w rozświetleniu naszej polkowickiej choinki. Ona jest wspaniałą ozdobą tego przedświątecznego i świątecznego okresu, który co prawda w tym roku nie wygląda na ulicach tak bogato jak w latach ubiegłych, ale ta atmosfera, która zbliża nas do świąt będzie z pewnością tak samo gorąca i świetlista, jak w latach ubiegłych. Niech będzie także przepełniona miłością, radością oraz tym wszystkim, co związane jest z Bożym Narodzeniem – życzył burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Nie byłoby Mikołajek bez Świętego Mikołaja. Ten przybył na polkowicki rynek w asyście uroczych Mikołajek. Dzwonił dzwonkiem, nawoływał do siebie swoim tubalnym głosem, miał drobne prezenty i najlepsze życzenia dla wszystkich. Życzenia płynęły także z ust i serc obecnych przy choince polkowiczan.

MATERIAŁ SPONSOROWANY 

 

Wybrane dla Ciebie

Plenerowy pokaz poloneza w polkowickim rynku. To już taka tradycja

Już jutro, w środę, 1 lutego, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego na plenerowy pokaz studniówkowego poloneza. Taniec wykonają tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy, a towarzyszyć im będą przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni. 

Wielkie powroty ze świąt. Jedźmy bezpiecznie

Koniec świąt oznacza wielkie powroty. Na drogach regionu panuje wzmożony ruch pojazdów, a policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Świąteczny gest radnych i pracowników Urzędu Gminy w Lubinie

Wyjątkowe świąteczne prezenty dwóm rodzinom sprawili pracownicy Urzędu Gminy w Lubinie, podległych placówek i sami radni. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które przygotowali torby pełne prezentów. Dary trafiły do potrzebujących rodzin, które wskazali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Świąteczne paczki od KGHM dla wychowanków domów dziecka

Bardzo świątecznie zrobiło się w Centrali KGHM. Siedzibę miedziowej spółki odwiedzili najmłodsi, którzy zostali obdarowani świątecznymi paczkami pod choinkę. Radość dzieci była ogromna.

Świąteczne życzenia od władz KGHM dla pracowników i ich rodzin

Za pośrednictwem social mediów, władze spółki KGHM, na czele z Tomaszem Zdzikotem, złożyły swoim pracownikom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. – Niech atmosfera świąt umacnia wszystko, co dobre, szlachetne i piękne. Życzę ciepłej, rodzinnej wieczerzy wigilijnej w oczekiwaniu na nadejście radosnej nowiny – mówi szef Polskiej Miedzi.

Maluchy pomogły wójtowi Rudnej przystroić choinki w urzędzie

Niecodzienni goście odwiedzili siedzibę władz gminy Rudna. W ratuszu pojawiły się bowiem dzieci z gminnego żłobka i obu przedszkoli. Maluchy pomogły wójtowi Rudnej przystroić świąteczne choinki. Będzie można je podziwiać przez najbliższe tygodnie.