×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

W poniedziałek spotkanie seniorów z lubińską policją

Lubińscy policjanci przypominają seniorom z powiatu lubińskiego o poniedziałkowy spotkaniu on-line. Gościem rozmowy będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów.

Mimo licznych apeli wciąż dochodzi do ataków na seniorów w naszym regionie. Coraz liczniejsze próby oszustw kończą się utrata oszczędności. Złodzieje, oszuści i nielegalnie działające firmy nie mają litości i bez skrupułów wykorzystują starszych ludzi.

By zapobiegać takim sytuacjom lubińscy policjanci organizują spotkania. W najbliższy poniedziałek odbędzie się już piąte.

Na spotkaniu miło nam będzie gościć Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Lubinie, który omówi z jakimi problemami mogą się do niego zgłaszać mieszkańcy naszego powiatu, a także gdzie można szukać pomocy, jeżeli spotkamy się z niesolidnymi lub nieuczciwymi sprzedawcami lub usługodawcami – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Ponadto, policjanci profilaktycy omówią metody oszustw, jak uchronić oszczędności, które ulokowaliśmy w placówce bankowej, bądź też te, które trzymamy w domu. Funkcjonariusze uświadomią, jak skutecznie ustrzec się przed różnymi przestępstwami.

W trackie spotkania obecny będzie również dzielnicowy, z którym będzie można porozmawiać o jego służbie i zadaniach, a także o tym z jakimi problemami można się do niego zgłosić.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 września, o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:KLIKNIJ

 

Wybrane dla Ciebie

Kradł rowery, alkohol i elektronarzędzia. Teraz wpadł

29-latek z Głogowa odpowie za kradzież rowerów i elektronarzędzi. Część jego łupów udało się odzyskać i zwrócić właścicielom.

26-latek powybijał szyby w dwóch samochodach

Policjanci z Rudnej zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzn oskarżony jest o wybicie szyb i zniszczenie elementów karoserii w dwóch samochodach. 

Wezwanie do dopłaty za prąd czy gaz? To oszustwo!

Dostaliście sms z wiadomością o tym, że wyłączą wam prąd jeśli nie dopłacicie drobnej kwoty? Uważajcie. Nie klikajcie w żaden link. To oszustwo!

Ciężarówka przewróciła się na drodze. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)

Do groźnej kolizji doszło na ulicy Piłsudskiego w Lubinie. Ciężarówka przewróciła się na drogę blokując przejazd. Na miejscu pracują policjanci.

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Groźny wypadek koło galerii Cuprum Arena (ZDJĘCIA)

Trzy samochody zderzyły się na ulicy Sikorskiego koło galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z drogówki.