×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

W Przemkowie pachnie pysznym miodem i dostojnym winem

XXII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie trwa w najlepsze. W sobotę – głównym akcentem był tradycyjny Ogólnopolski Bieg po Miód dla dzieci i nieco starszych. W niedzielę ciąg dalszy świętowania. 

To już tradycja, że Dolnośląskie Święto Miodu i Wina rozpoczyna się od Ogólnopolskiego Biegu po Miód. Dzieci, młodzież i dorośli wystartowali ulicami miasta pod czujnym okiem Jurka Górskiego – mistrza świata w podwójnym IronManie. Po zakończeniu biegu w poszczególnych kategoriach odbyła się ceremonia przyznania medali i wręczenia okolicznościowych dyplomów.

W niedzielę ciąg dalszy świętowania w Przemkowie. O godz. 9.30 w kościele prawosławnym pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza święta. Około godz. 11. spod świątyni uczestnicy mszy i zaproszeni goście przejdą do parku miejskiego. Tam – o godz. 11.30 – odbędzie się podsumowanie konkursów „Wzorowa Pasieka” i „Wzorowe Gospodarstwo Pasieczne” Dolnego Śląska w 2022 roku oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze miody odmianowe oferowane podczas święta.

Na scenie zaprezentują się Przemkowska Orkiestra Dęta, Zespół folklorystyczny Marzenie, Zespół Taneczny Cykady, a po nich do tańca porwie wszystkich gwiazda wieczoru – BARANOVSKI.

 

Wybrane dla Ciebie

Trwają prace przy przebudowie drogi w Kromolinie

Trwa przebudowa drogi w Kromolinie. Robotnicy zakończyli już prace przy remoncie infrastruktury wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Część nawierzchni drogi również została wykonana.

Mikołajkowa akcja charytatywna dla polkowickiej rodziny

Jak co roku, radny Robert Drobina zorganizował charytatywną akcję mającą wesprzeć jedną z polkowickich rodzin. Uroczystość wręczenia paczek, chociaż skromna, wzbudziła łzy wzruszenia wśród obdarowanych.

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.