×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

W Przemkowie pachnie pysznym miodem i dostojnym winem

XXII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie trwa w najlepsze. W sobotę – głównym akcentem był tradycyjny Ogólnopolski Bieg po Miód dla dzieci i nieco starszych. W niedzielę ciąg dalszy świętowania. 

To już tradycja, że Dolnośląskie Święto Miodu i Wina rozpoczyna się od Ogólnopolskiego Biegu po Miód. Dzieci, młodzież i dorośli wystartowali ulicami miasta pod czujnym okiem Jurka Górskiego – mistrza świata w podwójnym IronManie. Po zakończeniu biegu w poszczególnych kategoriach odbyła się ceremonia przyznania medali i wręczenia okolicznościowych dyplomów.

W niedzielę ciąg dalszy świętowania w Przemkowie. O godz. 9.30 w kościele prawosławnym pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza święta. Około godz. 11. spod świątyni uczestnicy mszy i zaproszeni goście przejdą do parku miejskiego. Tam – o godz. 11.30 – odbędzie się podsumowanie konkursów „Wzorowa Pasieka” i „Wzorowe Gospodarstwo Pasieczne” Dolnego Śląska w 2022 roku oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze miody odmianowe oferowane podczas święta.

Na scenie zaprezentują się Przemkowska Orkiestra Dęta, Zespół folklorystyczny Marzenie, Zespół Taneczny Cykady, a po nich do tańca porwie wszystkich gwiazda wieczoru – BARANOVSKI.

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA.