×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

W Radzie Miejskiej w Polkowicach rozwiązali klub PiS

W Radzie Miejskiej w Polkowicach przestał istnieć klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Poinformował o tym szef rady, Zdzisław Synowiec. Zamiast PiS, będzie teraz nowy klub – Samorządni i Gospodarni Polkowiczanie, który tworzy mała grupa troje radnych.

O rozwiązaniu klub PiS w Radzie Miejskiej w Polkowicach poinformował na ostatniej sesji przewodniczący Zdzisław Synowiec, który w czerwcu br. wraz z dwójką innych radnych dokonał przewrotu w prezydium. Dzięki głosom opozycji, usunął ze stanowiska przewodniczącego Rady, Romana Rozmysłowskiego, by samemu objąć stery w polkowickiej radzie.

-Mając na względzie dobro gminy i wspólnoty Polkowic, zrzeszamy się w nowym klubie, który przyjmuje nazwę – Samorządni i Gospodarni Polkowiczanie. Deklarujemy pełne zaangażowanie w pracach dla dobra gminy oraz pomyślności mieszkańców – powiedział radny Zdzisław Synowiec.

Nowy klub, oprócz Synowca, tworzą jeszcze Józefa Wołoszczuk i Helena Woźniak. Radnym niezrzeszonym pozostał Roman Rozmysłowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.