×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

W sobotę widzimy się w Bolanowie! Biegniemy dla Gai

To już jutro w Bolanowie w Gminie Lubin odbędzie się charytatywna impreza, połączona z biegiem, w trakcie których zbierane będą pieniądze n leczenie i operację Gai Nowak chorującej na Zespół Lennoxa Gastaut. Będzie dużo aktywności i zabawy, dobra muzyka, koncerty i świetna atmosfera!

 

Przypominamy, że Gaja choruje na Zespół Lennoxa Gastaut. To ciężka forma padaczki. Gaja nie funkcjonuje samodzielnie. Ma kłopoty z mową, samodzielnym poruszaniem się i jedzeniem. Dziewczynka wymaga stałej opieki. Światełkiem w tunelu dla niej jest operacja w Niemczech, ale do tego potrzebne są pieniądze. Dlatego zachęcamy do udziału w biegu i wsparcia zbiórki na operację.

Bieg dla Gai odbędzie się 18 marca w Bolanowie w Gminie Lubin. Wpisowe na bieg dla dzieci to minimum 15 złotych, dla dorosłych 30 złotych. Trasę biegu można przebiec, przejść – jak chcecie. Dzieciaki startują o 11.30, bieg główny wystartuje o 12. Oprócz tego przygotowano również inne atrakcje: loterię fantową z możliwością wygrania ciekawych nagród, wiele atrakcji dla dzieci, koncert zespołu Zszopy, pyszne smakołyki, pokaz i sprzedaż ceramiki lokalnej, wystawę pojazdów i koncert gongów.

Gaja choruje od 4 miesiąca życia. Diagnozę otrzymała w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie trafiła po pierwszym napadzie padaczkowym. Nieudane leczenie, które Gaja przeszła w ubiegłym roku, spowodowały cofanie się rozwoju dziecka. Dziewczynka z powodu drgawek, w wyniku uszkodzeń mózgu trzykrotnie traciła, odzyskiwała mowę i inne podstawowe umiejętności poznawcze.

W roku 2020, po licznych nieudanych próbach leczenia, badaniach i nietrafnych diagnozach, pojawiło się „światełko w tunelu”. Operacja w Niemczach, na którą mama Gai zbiera pieniądze od 3 lat, da szansę dziecku na normalne funkcjonowanie. Zgodnie z rokowaniami lekarzy, dziewczynka po operacji odzyska mowę oraz będzie w stanie samodzielnie się poruszać i jeść. Operacja polega na usunięciu ognisk zapalnych padaczki, w konsekwencji zmniejszając ilość napadów. Dzięki operacji dziewczynka będzie miała szansę na rozwój oraz zaprzestanie dalszej degradacji i uszkodzeń mózgu.

Wspólnie z ludźmi dobrej woli, poprzez organizację licznych akcji charytatywnych, pomocy fundacji i datkom osób prywatnych, udało się już zebrać ponad 113 tysięcy złotych. Niestety kwota ta jest wciąż niewystarczająca tj. brakuje 80 tys. zł.

Gai możecie pomóc już teraz wpłacając pieniądze na zbiórkę – TUTAJ. Możecie również przekazać swoje 1,5 proc. podatku Gai:
KRS nr: 0000037904
Cel szczegółowy: 19662 Nowak Gaja

 
334025202_201291299188355_4039265616234284384_n

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.