×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

W szkole podstawowej w Chobieni powstaną nowe pracownie zawodowe

Okres wakacyjny to doskonały moment na prowadzenie w placówkach oświatowych prac remontowych i modernizacyjnych. Takie prace rozpoczęły się właśnie w szkole podstawowej w Chobieni w gminie Rudna, w której adaptowane są pomieszczenia na nowe sale dydaktyczne.

Prace idą pełną parą, bo wszystko musi być zakończone wraz z pierwszym gwizdkiem. W szkole trwa remont pomieszczeń związany z dostosowaniem nowych pracowni dydaktycznych. W ramach programu „Laboratoria przyszłości”, placówka w Chobieni otrzymała bowiem drukarki 3D z całym osprzętem i laptopy. Posłużą one uczniom w zajęciach z programowania i robotyki. Placówka zakupiła również profesjonalne urządzenia do prowadzenia lekcji z dziennikarstwa, m.in., aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroporty i zestaw oświetleniowy.

-W naszych szkołach stawiamy przede wszystkim na naukę poprzez nowe technologie. To przyszłość młodych ludzi i chcemy im pomóc w rozwijaniu ich talentów. Łączymy nowoczesność i tradycyjne umiejętności, dlatego rozwijamy zaplecze techniczne wraz z nowymi pracowniami. Od września uczniowie będą mogli w pełni korzystać z zakupionych sprzętów w ramach programu „Laboratoria przyszłości” – podkreśla Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

W szkole w Chobieni powstanie także pracownia techniczno-stolarska. Dodatkowo pojawi się specjalna kuchnia dla uczniów, w której prowadzone będą praktyczne zajęcia z nauki gotowania i pieczenia. W tym celu zakupiono już meble kuchenne, stoły robocze i sprzęt AGD, tj. kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, lodówkę, blender, mikser czy robot wielofunkcyjny.

Przystosowanie pomieszczeń do prowadzenia zajęć technicznych pochłonie 110 tys. zł. Natomiast w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, na zakup niezbędnego wyposażenia, gmina otrzymała dofinansowanie na poziomie blisko 93 tys. zł.

 
chobienia1
chobienia2
chobienia3

Wybrane dla Ciebie

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

W Chobieni trwa Zamczysko. Rock and roll i ryk motocykli

Fanów ostrego brzmienia i ryku motocykli zapraszamy dzisiaj do Chobieni, gdzie od południa trwa impreza pod hasłem: „Zamczysko”. Ulicami gminy odbyła się już parada motocykli, około godz. 16. rozpoczną się pierwsze koncerty rockowe.

Przełożeni zatrzymanego księdza wydali specjalne oświadczenie

Po naszej publikacji w sprawie podejrzeń posiadania treści pedofilskich przez księdza dyrektora Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, Inspektoria Salezjan we Wrocławiu wydała dzisiaj specjalne oświadczenie wyrażając ubolewanie i zatroskanie.

W gminie Rudna powstaną tężnie solankowe

W Chobieni w gminie Rudna powstanie niebawem tężnia solankowa. Władze gminy zawarły już umowę na opracowanie dokumentacji wykonania tej inwestycji.

Ośrodek sportu w Chobieni będzie jak nowy. Są już wizualizacje obiektu

Władze gminy Rudna przygotowują się do dużej inwestycji – modernizacji infrastruktury sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chobieni. Obecnie trwają prace dokumentacyjne i projektowe. Gmina zaprezentowała właśnie kolejne wizualizacje całego obiektu – już po przebudowie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Chobieni i Rudnej

Uroczyste gminne zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej w Chobieni. Najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Najlepszym gratulował wójt Rudnej, Adrian Wołkowski.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.