×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

W Toszowicach powstanie nowe zaplecze sportowe

W Toszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie ogólnodostępnej infrastruktury sportowej. Nowa inwestycja pochłonie 1,3 mln zł.

W pierwszym etapie z terenu boiska przy siłowni plenerowej, usunięty zostanie humus i wyrównana murawa boiska. Równolegle trwają prace związane z doświetleniem terenu. Na razie rozprowadzane są kable energetyczne.

-Docelowo zostaną również zamontowane nowe bramki piłkarskie oraz piłkochwyty. Wokół boiska powstanie tor asfaltowy przeznaczony do jazdy na rolkach i na rowerach. Plac przy siłowni plenerowej będzie utwardzony i oświetlony, a obok zostanie postawiona wiata. Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery – wylicza Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Inwestycja pochłonie 1,3 mln zł i powinna być już gotowa w połowie przyszłego roku.

 
toszowice3
toszowice2
toszowice1

Wybrane dla Ciebie

W Toszowicach powstaje nowe boisko i tor do jazdy

Mieszkańcy Toszowic w gminie Rudna będą wkrótce cieszyć się z nowej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej. W sąsiedztwie siłowni plenerowej powstaje bowiem nowe boisko sportowe i tor do jazdy na rolkach i rowerach. 

Umowa na rozbudowę infrastruktury sportowej w Toszowicach podpisana

Wkrótce w Toszowicach w gminie Rudna rozbudowana zostanie infrastruktura sportowa. Przy działającej już siłowni plenerowej powstanie nowe boisko do gry w piłkę nożną i tor asfaltowy przeznaczony do jazdy na rolkach i rowerach. Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony. 

Festyny, pikniki, biesiady, czyli weekend w gminie Rudna

Już w najbliższy weekend zapraszamy mieszkańców gminy Rudna i wszystkich gości na kolejne imprezy, jakie zostały zaplanowane w Gwizdanowie, Toszowicach, Rudnej i Ciechłowicach.

W gminie Rudna nagrodzono stypendiami najlepszych uczniów

Jak co roku władze gminy Rudna przyznały najlepszym uczniom stypendia naukowe. Nagrodzono łącznie 19 uczniów. Na ten cel gmina wydała 45,6 tys. zł. 

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.