×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Ważna inwestycja dla mieszkańców Siedlec, Czerńca i Dąbrowy

Trwa przebudowa stacji uzdatniania wody w Siedlcach. Inwestycja będzie w pełni zautomatyzowana. By zaspokoić potrzeby mieszkańców, uruchomiona zostanie także druga studnia głębinowa.

Obecnie istniejąca stacja w Siedlcach nie zapewnia dostawy niezbędnej jakości wody dla mieszkańców. Urządzenia są wyeksploatowane i skorodowane. Wysokie koszty remontów oraz obsługi sprawiły, że gmina zadecydowała o modernizacji obiektu. Nowa stacja będzie bezobsługowa z pełną automatyką procesów technologicznych.

– Oprócz uruchomienia drugiej studni nastąpi zmiana technologii uzdatniania wody z filtrów otwartych na filtry zamknięte ciśnieniowe. Wymieniane zostaną wszystkie urządzenia oraz cała armatura, wyremontowany zostanie również cały budynek główny – mówi Wojciech Dziwiński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin.

W zakres całej inwestycji wchodzi przebudowa budynku SUW, przebudowa zbiorników wody surowej na zbiorniki magazynowe wody uzdatnionej, zbiorników wód popłucznych oraz budowa niezbędnych przyłączy wodno-kanalizacyjnych wynikających z nowych uwarunkowań technicznych. Cały teren stacji zostanie także utwardzony i ogrodzony wraz z wymianą bramy wjazdowej. Powstaną też chodniki oraz plac manewrowy.

Stacja zaopatruje w wodę mieszkańców Siedlec, Czerńca i Dąbrowy. Na jej przebudowę gmina Lubina pozyskała środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 
IMG_1840
IMG_1843
IMG_1848
IMG_1849-e1630325283963
IMG_1868
IMG_1870
IMG_1877
IMG_1878

Wybrane dla Ciebie

W Siedlcach będzie przystanek na żądanie

Podczas ostatniej sesji, radni gminy Lubin podjęli szereg uchwał dotyczących m.in. likwidacji nieczynnego punktu przedszkolnego i utworzenia nowego przystanku autobusowego w Siedlcach, o który wnioskowała rada sołecka.

Wyjaśniają okoliczności wypadku motocyklisty pod Siedlcami

Lubińscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny niedzielnego wypadku, do którego doszło na krajowej „36” w okolicach Siedlec. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby” motocyklista i jego pasażerka.

Gospodarz podlubińskich Siedlec „Sołtysem Roku”

Stanisław Ryniec sołtysem roku w powiecie lubińskim. Tak orzekli czytelnicy Gazety Wrocławskiej w dorocznym plebiscycie. Zwycięski gospodarz uzyskał 175 głosów, pokonując m.in. Anetę Tutko z Zimnej Wody, Urszulę Kwaśny z Gogołowic czy Tadeusza Kosturka z Raszówki. Gospodarze dolnośląskich wsi po raz kolejny oceniani byli w plebiscycie Gazety Wrocławskiej „Sołtys Roku”. Na szczeblu powiatu lubińskiego zwyciężył […]

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.