×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Wciąż będzie padać w całym regionie

Pogoda iście zimowa. Za oknami biało. Na drogach koszmarnie – takie warunki utrzymają się jeszcze w ciągu najbliższych godzin.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawiają złudzeń. Przez najbliższe godziny w całym regionie nadal będzie padać śnieg.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 25 cm, miejscami do 30 cm.

W godzinach południowych sytuacja ma się ustabilizować.

 

Wybrane dla Ciebie

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Wracają do nas upały. Jeśli nie musicie zostańcie w domu

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie o upałach. Przez najbliższe dni będzie naprawdę gorąco.

Upalna i burzowa sobota. Uważajcie na siebie

Synoptycy informują o frontach burzowych. Od rana do godzin popołudniowych możemy się spodziewać opadów deszczu, burz . Cały czas też zmagamy się z wysokimi temperaturami.

Upalna niedziela. Uważajcie na siebie bo będzie gorąco!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ju ostrzeżenia dla większości kraju. Niedziela będzie upalna!

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem w całym regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego regionu. Przez najbliższe godziny możemy spodziewać się intensywnych burz.

Burze i silny wiatr. Może być groźnie

Przygotujmy się na burzowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla całego zagłębia miedziowego.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.