×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Wiosenna lustracja placów zabaw w gminie Polkowice

Po jesienno-zimowym okresie, konserwatorzy przystępują do przeglądu miejskich placów zabaw i miejsc rekreacyjnych w Polkowicach. Pod lupę zostaną wzięte przede wszystkim wszelkie urządzenia i instalacje służące do bezpiecznej zabawy i wypoczynku.

Konserwatorzy sprawdzą wszystkie urządzenia pod względem stanu technicznego. Tam, gdzie będzie to konieczne, nastąpi wymiana lub modernizacja sprzętu. Już wiadomo, że cztery place zabaw zostaną zmodernizowane. Remont pierwszego z nich już się rozpoczął. Chodzi o popularny „statek” przy ul. Skalników. Zdewastowane ławki zostaną rozebrane, wymienione będą kosze na śmieci. Dodatkowo powstanie tam nowy statek, będzie też podwójna huśtawka oraz ławki dla rodziców.

Zmodernizowane będą również place zabaw i wypoczynku przy ul. 11 Lutego, obok miasteczka rowerowego, przy Jesionowej i w Tarnówku.

-Place zabaw to ważny element infrastruktury. Zabawa i ruch na świeżym powietrzu pozwalają rozwijać się dzieciom, a w dzisiejszych czasach ważne jest, żeby od małego przyzwyczajać dzieci właśnie do jak największej aktywności na zewnątrz. Dbamy o to, by dzieci miały gdzie się bawić i żeby mogły bawić się bezpiecznie – powiedział burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.